SP u vaterpolu: Hrvatska - SAD 9:7

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobijedila je u ponedjeljak u prvoj utakmici skupine B na svjetskom prvenstvu u Barceloni reprezentaciju SAD-a s 9:7 (1:1, 2:2, 3:1, 3:3).

Hrvatska je povela odmah na početku utakmice pogotkom Sukna, no Amerikanci su izjednačili pet minuta kasnije. Prva je četvrtina bila dosta izjednačena zahvaljujući čvrstoj igri obje reprezentacije. U drugoj su četvrtini, u također izjednačenoj igri, obje reprezentacije zabile po dva gola.

Odvajanje Hrvatske počinje u trećoj četvrtini - Joković, Dobud i Muslim su zabili po gol. Dobud je iskoristio prednost igrača više za prednost od dva gola, a Muslim nešto kasnije također u situaciji s igračem više zabija za tri razlike.

U zadnjoj četvrtini Hrvatska nije ispuštala prednost od dva gola, a zadnji pogodak za naše zabio je Paškvalin.

Po dva su gola za Hrvatsku zabili Petar Muslim, Paulo Obradović i Nikša Dobud, dok su jednom strijelci bili Sukno, Joković i Paškvalin. U srijedu u drugoj utakmici skupine B Hrvatska igra protiv Kanade u 10.50 sati.

Hrvatska: Pavić, Muslim 2, Dobud 2, Joković 1, Sukno 1, Bušlje, Obradović 2, Lončar, Milaković, Paškvalin 1, Bukić, Šetka, Bijač; trener Ivica Tucak.

SAD: Moses, Rosenthal, Mann 2, Hutten 1, Wigo, Buckner 1, Azevedo, Bowen 1, De Trane 2, Krumpholz, Obert, Ramirez, , Stevens; trener Dejan Udovičić. (Hina)