SP u rukometu: Španjolska prvi finalist

Domaćin ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva za rukometaše Španjolska prvi je finalist ovoga natjecanja. Španjolci su u polufinalu u dvorani Palau Sant Jordi svladali Slovence s 26-22 (13-12).

Susret je bio neizvjestan do 40. minute kada je rezultat bio 15-14 za Španjolsku, ali u sljedećih 13 minuta domaćini su se serijom 8-1 odvojili na nedostižnih 23-15.

Pet golova za Španjolsku postigao je Canellas, a po tri su dodali Julen Aguinagalde i Viran Moros, dok su najefikasniji u slovenskim redovima bili Gašper Marguč sa sedam i Jure Dolenec sa šest pogodaka.

Španjolska će u finalu u nedjelju od 17.15 sati igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojemu se od 21.30 sati sastaju Hrvatska i Danska, dok će Slovenija u subotu od 19 sati igrati za brončanu medalju protiv poraženog iz tog dvoboja. (Hina)