SP U-20: Hrvatska - Čile 0-2

Hrvatska nogometna reprezentacija do 20 godina starosti nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Turskoj, bolji od naših mladića u dvoboju osmine finala u Bursi bili su njihovi vršnjaci iz Čilea s 2-0 (0-0).

Pogotke za Čileance postigli su Nicolas Castillo (81) i Jozo Šimunović (85).

Naši mladi igrači bili su bolji tijekom većeg dijela dvoboja, te su propustili nekoliko vrlo dobrih prilika za pogodak. Neprecizni su redom bili Šimunović, Pjaca, Rebić i Čanađija, a kazna za te promašaje stigla je u samoj završnici dvoboja.

Čile je poveo u 81. minuti kada se Castillo ubacio iza naše posljednje linije te udarcem tjemenom lobao istrčalog Zeleniku nakon ubačaja Martineza.

Konačnih 2-0 postavio je naš stoper Šimunović autogolom u 85. minuti kada je u punoj brzini natrčao na ubačaj Brava i neobranjivim udarcem svladao Zeleniku.

Naš najbolji igrač na ovom SP Ante Rebić potom je dva puta zaprijetio, ali čileanski vratar Melo bio je siguran i spriječio je povratak Hrvatske u utakmicu. (Hina)