SP Brazil: Honduras - Ekvador 1:2

U dvoboju 2. kola E skupine Svjetskog prvenstva u Curitibi nogometaši Ekvadora slavili su protiv Hondurasa 2:1 (0:1).

Susret dviju momčadi koje su izgubile u 1. kolu pokazao se nadasve zanimljiv jer su i jedni i drugi igrali napadački, na pobjedu, a presudila je ipak veća kvaliteta Ekvadoraca i dva pogotka njihova napadača Ennera Valencije.

Iako je Ekvador bio favorit, poveli su Hondurašani u 31. munuti pogotkom Carla Costlya nakon velike pogreške braniča Ekvadora Jorgea Guaguae, a samo tri minute kasnije izjednačio je Enner Valencia. Isti igrač se pretvorio u junaka susreta kada je glavom u 65. minuti donio Ekvadoru pobjedu i produženje nade u prolazak među 16 najboljih.

Pred 38.000 gledatelja na stadionu Baixada Arena sudio je Benjamin Williams iz Australije.

Strijelci: 1-0 Costly (31), 1-1 E. Valencia (34), 1-2 E.Valencia (65)

HONDURAS: Valladares - Beckeles, Bernandez, Figueroa, Garrido (Martinez, 71) - Izaguirre (J.Garcia, 46), B.Garcia (Chaves, 82), Claros, Espinoza - Bengtson, Costly.

EKVADOR: Dominguez - Paredes, Gagua, Erazo, Ayovi - Minda (Gruezo, 83), A. Valencia, Noboa, Montero (Achiller, 90) - E. Valencia, Caicedo (Mendez, 82). (Hina)