SP atletika juniori: Samo Horvat u finalu

Od šestero hrvatskih predstavnika koji su nastupili u jutarnjem dijelu programa prvoga dana Svjetskog juniorskog prvenstva u atletici u Barceloni kvalifikacije je uspješno prošao samo skakac s motkom Ivan Horvat. Naš je olimpijac sigurno odradio kvalifikacije izvevši cetiri uspješna skoka na 4,75, 4,95, 5,05 i 5,15 metara i izborio nastup u finalu koji je na rasporedu u cetvrtak od 18.45 sati.

Horvatov osobni rekord od 5,60m najbolji je rezultat od svih prijavljenih natjecatelja u Barceloni, te je veliki kandidat za osvajanje odlicja u cetvrtak. Kristina Božic i Nikolina Hrelac nisu bile uspješne u kvalifikacijama na 3000 metara sa zaprekama.

Božic je s novim osobnim rekordom od 10:49.82 zauzela 12. mjesto u svojoj skupini, odnosno 24. ukupno, dok je Hrelac podbacila, s rezultatom 11:35.05, što je za 43.33 sekunde slabije vrijeme od njezina osobnog rekorda, bila je posljednja, 17. u skupini i 34. ukupno u konkurenciji 35 trkacica.

Petra Gamilec je u kvalifikacijama bacanja kugle zauzela ukupno 19. mjesto s hicem od 13,83 metara, dok je za finale trebalo baciti 14,51m. Gamilec je inace u Barcelonu stigla s rezultatom 14,50m.

Sandra Kocic je u kvalifikacijama na 800 metara s vremenom 2:09.51 zauzela posljednje, šesto mjesto u svojoj skupini, te je ukupno 29. na svijetu.

Sara Kolak je u bacanju koplja zauzela ukupno 23. mjesto s hicem od 48,15 metara što je za 5,83m slabije od njezina najboljeg rezultata sezone, a 7,54m slabije od osobnog rekorda naše mlade kopljašice. (Hina)