Soči: Mayer najbrži na treningu spusta, Kostelić 27.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je u petak 27. mjesto na drugom treningu spusta na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, dok je austrijski skijaš Matthias Mayer bio najbrži s vremenom 2:06.51 minute.

Kostelić je danas na treningu ostvario vrijeme 2:09.26 sekundi, što je u odnosu na jučerašnji rezultat (2:10.19) za sekundu bolje. Natko Zrnčić Dim nije danas nastupio na treningu.

Drugi je na današnjem treningu bio Švicarac Carlo Janka sa zaostatkom od 27 stotinki, a Norvežanin Aksel Lund Svindal, trenutačno vodeći u Svjetskom kupu skijaša, i Austrijanac Klaus Kroell završili su na trećem mjestu sa zaostatkom od 55 stotinke.

Matthias Mayer je sin Helmuta Mayera, koji je osvojio srebrnu medalju u super G-ju na ZOI-ju u Calgaryju 1988..

Spust će se na Olimpijskim igrama u Sočiju na stazi Rosa Khoutor održati u nedjelju. (Hina)