SK u Dohi: Možnik zlatni na preči

Hrvatski gimnastičar Marijo Možnik danas je na turniru Svjetskog kupa u Dohi osvojio zlato na preči, a to je prvo hrvatsko zlato u 2013. godini. Na prvom turniru u Francuskoj bio je brončani, sada zlatni, i to su odlični pokazatelji uoči Europskog prvenstva koje u Moskvi starta 17. travnja, a na kojem Možnik brani europsko srebro.

Na trećem ovosezonskom turniru Svjetskog kupa zagrebački gimnastičar startao je prvi, mirno odradio svoju nešto lakšu vježbu, ukopao saskok, a suci su rekli - 14.925. Srebrni je bio Nizozemac Jeffrey Wammes, dok je Švicarac Oliver Hegi osvojio broncu.

"Forma se diže kako smo priželjkivali. Još uvijek nisam na 100 posto, ali to i nije loše, takav trebam biti u Moskvi", poručio je iz Dohe Marijo Možnik.

U četvrtak u finalu partera mladi Osječanin Andrej Korosteljev zauzeo je šesto mjesto. Bilo je to njegovo četvrto finale na petom turniru SK u karijeri.