Siscia - Porec 29:27

U prvom kolu Lige za prvaka Porecani su nakon velike borbe dvaju kvalitetom podjednakih suparnika i gotovo 50 minuta izjednacenog susreta pokleknuli tek u završnih deset minuta igre. Do ulaska u zadnji kvartal i posljednjeg izjednacenja (18:18) Porec 11 puta vodio, ali svega jednom s dva gola prednosti, u 37. minuti (16:14). Siscia je pak sedam puta preuzimala vodstvo od cega dva puta s dva razlike, dok je rezultat cak 15 puta bio izjednacen.

Rasplet je krenuo u završnih 20-ak minuta, kad su od zadnjeg vodstva momcadi iz Velog Jože (18:17) u 42. minuti sisacki rukometaši serijom 6:1 za osam minuta igre prvi put otišli na plus cetiri (23:19) i gosti se do same završnice ispod tri gola zaostatka više nisu uspjeli spustiti.

Na kraju je, vec po isteku vremena, Mario Galijot iz sedmerca imao prigodu smanjiti poraz gostiju na minimalan gol razlike, ali mu je domaci vratar Matija Bilušic procitao namjeru.

Utakmica 1. kola Lige za prvaka. Dvorana Brezovica. Gledatelja 200. Suci: Cepanec (Turcin) i Jeftic (Varaždin).

SISCIA: Bilušic (12+1), Somic, Kvesic, Palaic, Tojcic 8, Bjeliš 3, Jurjevic 5, Žarkovic, Balic, Raic 2, Baltic 4, Crnic 1, Nuic 5 (4), Cutura 1, Nikic, Kobetic.

POREC: Sladoljev (16+1), Krajinovic, Deak, Galijot 3 (3), Vujic 2, Prelac, Coric 2, Cužic 5, Gavranovic 1, Gudic 4, Radakovic 4 (3), Thoss 1, Gruicic 4, Milicevic 1.Sedmerci: Siscia 6 (4), Porec 8 (6). Iskljucenja: Siscia 8, Porec 14 minuta. (Kristijan KLARIC)