Siscia - Buzet 34:27

U derbiju treceg kola Premijer lige rukometaši Buzeta poraženi su u Sisku kod kvalitetnijeg i boljeg domacina. Nakon što su Sišcani bolje otvorili susret zgodicima Ivankovica i Raica (5:3), obje momcadi nisu uspjele iskoristiti prednost igraca više na terenu, pa Buzecani u 11. minuti nakon kontranapada Prodana dolaze do izjednacenja (5:5).

Gostujuca momcad zahvaljujuci obrani Badurine i raspoloženom Vidovicu dolazi do svog jedinog vodstva na utakmici (7:8) u 16. minuti, no domacini brzo zbijaju svoje redove te zgoditkom Bešlica minutu kasnije vracaju vodstvo na svoju stranu (9:8), nakon što je Somic obranio sedmerac Vrkljanu.

Domaca momcad bila je vrlo sigurna pri realizaciji svojih napada i na taj nacin nije dozvoljavala Buzecanima da razviju svoju brzu igru, a sigurni Somic na domacim vratima omogucuje svojoj momcadi povecanje vodstva (13:9 - 23').

Iako su minutu kasnije imali cak dva igraca više na terenu, gostujuci igraci to nisu uspjeli iskoristiti, no u posljednjih šest minuta prvoga dijela igra Buzecana se ubrzava te gosti u nekoliko akcija lakim zgodicima smanjuju prednost domacina na dva pogotka (15:13).

Najbliži izjednacenju Buzecani su bili na samom pocetku drugog dijela nakon zgoditka sinoc najefikasnijeg igraca susreta Šunjica, no drugi sisacki vratar Kvesic s nekoliko je obrana omogucio gotovo nepogrešivom sisackom napadu da polako stvara prednost (16:14 - 34').

Dva zgoditka prednost domacini su održavali do 47. minute, kad nakon još jedne obrane Kvesica Kovetic s druge strane poentira za cetiri pogotka prednosti (25:21). Sišcani su potom uspješno realizirali igraca više u dva navrata i dali do znanja da bodovi u derbiju ostaju na njihovom kontu (31:25 - 56').

Gostujuci igraci s nekoliko vrlo brzih napada pokušavali su sustici domace vodstvo, no dobrim obranama u tome ih je onemogucio vratar Kvesic, te svojim suigracima dozvolio mirnu završnicu.

Sportska dvorana Brezovica. Gledatelja 250. Suci: Bosak i Herceg (oba Varaždin).

SISCIA: Vladušic 1, Jurjevic, Žarkovic, Ivankovic 8, Buljubašic 2, Balic, Raic 6, Somic (5+1), Baltic, Bešlic 3, Kvesic (8+1), Nuic 8 (3), Cutura 4, Kobetic 2.

BUZET: Badurina (5), Šverko 1, Prodan 1, Vukelic 5 (1), Vidovic 4, Gašpar 2, Ljubotina, Jermaniš, Jajcevic, Jovic (4), Vozila 1, Fabijancic, Šunjic 10 (4), Sirotic, Vrkljan 3, Pobric.

Sedmerci: Siscia 3 (3), Buzet 8 (6). Iskljucenja: Siscia 10, Buzet 8 minuta. (Siniša ŽULIC)