Simon kaznio "zeleno-žute"

TRAGIČAR - Šime Gržan propustio je tri velike prilike (M. GAVRAN)

Nogometaši Istre 1961 porazom su otvorili nastup na šestom izdanju Istria Winter Cupa, međunarodnog turnira koji će se do nedjelje odvijati u Umagu i Novigradu. U ogledu koji se trebao igrati u nedjelju, ali je na zahtjev njihovih protivnika prebačen za jučer, "zeleno-žute" je rezultatom 1:0 svladao Gyirmot, vodeća momčad Druge mađarske lige. Bio je to susret u kojem je pulski prvoligaš pokazao lice koje smo često viđali u prvom dijelu sezone, ali i tijekom ovih priprema u srazu sa Zavrčem, na kojem su stvarali i promašivali izgledne prigode, da bi za to na kraju, kako u nogometu često biva, bili kažnjeni.

Tragičar je ovom prilikom bio Šime Gržan koji je u prvih pola sata sam mogao "potopiti" Mađare, a kad on iz "mrtvih šansi" nije uspio zatresti mrežu, kako se to radi pokazao mu je Andreas Simon. Igrala se 36. minuta i većinu posla napravio je vižljasti Bence Gyurzan koji je uz desnu aut-liniju najprije "slomio" Dominika Mihaljevića, potom i Davida Barišića te pronašao usamljenog Simona. Mađarska "sedamnaestica" pet minuta ranije odličnim je udarcem s ruba kaznenog prostora uzdrmala prečku, no ovom je prilikom namjestila nišanske sprave i s desetak metara odmjerenim udarcem svladala nemoćnog Ivana Brkića. (I. CEROVAC)