Sesvete A. - Umag 31:27

Pocetne minute susreta bile su obecavajuce za gošce koje su od pocetnog imale stalno vodstvo od jednog gola sve do 7. minute (5:4), a onda su prednost povecale i na "plus 2" (7:5), da bi u pet narednih minuta ostale bez postignutog gola. U tom razdoblju domace igracice ostvaraju seriju od 4:0 za prvi znacajniji preokret - 9:7.

Bez pogotka se potom igralo cetiri minute, a onda su Umažanke iznova stigle do prednosti 12:11 u 23. minuti zahvaljujuci raspoloženoj Ani Jajcevic koja je za održavanje rezultatskog prikljucka dala gotovo pola pogodaka za svoju ekipu. S novom serijom pogodaka (3:0) Sesvecanke osiguravaju vodstvo koje su sacuvale do odlaska na odmor.

Slican rasplet se dogada i u nastavku za prvu osjetniju prednost domace ekipe (18:13). Ista je sredinom nastavka bila nešto veca, tako niti umaški niz od 4:0 (26:23) nije ugrozio pobjedu domacih rukometašica koje su u svojim redovima imale više raspoloženih i igracica s boljim ucinkom (Pavlek, Frankovic, Grmoja). Vratarke gošci su ostajale nemocne u takvim kušnjama.

Utakmica 13. kola Prve lige rukometašica: Sesvete A. - Umag 31:27 (15:13). Dvorana Srednje škole. Gledatelja 150. Suci: Kneževic i Tunukovic (oba Vrpolje).

SESVETE: Karaula, Miletic, Jakara 2, Pa. Stopic, Pavlek 7, Pe. Stopic 1, Grmoja 5 (4), Šebek 2, Nemaškalo 6, Bešen (10+0), Pejcic, Kranjcec, Frankovic 8 (3), Bezjak, Vukovic, Benic.

UMAG: Kaštelan (4+0), Žulicek 4, Baksa - Markovec 3 (2), Rajic 2, Mataija, Vidovic 1, Jajcevic 9 (2), Jerkovic, Pandža, Gašic, Corkovic, Tokic 1, Boškovic 7, Pavic (5+0).Sedmerci: Sesvete A. 8 (7), Umag 5 (4). Iskljucenja: Sesvete 2, Umag 6 minuta. (Z. G./NL)