Galerija Blok 11 na medulinskoj placi sinoc je ugostila djela šestero autora, sudionika ovogodišnjeg 13. medunarodnog likovnog simpozija Medulin 2009 - Cveta Zlatea, Todorcea Atanasova (Slovenija), Gabriele Proksch, Thomasa Riessa (Austrija), Maddalene Barletta i Miryiam Cappelletti (Italija). Ti ce radovi ostati trajno pohranjeni u fundusima Opcine Medulin i tamošnje Turisticke zajednice, a o njima je ovom prilikom govorila povjesnicarska umjetnosti Višnja Slavica Gabout.
- Medulinski likovni simpozij svojevrsni je generator likovnjaka koji zajedno dišu, svako sa svojim kreativnim i stvaralackim identitetom, i tvore jedno reprezentativno vizualno obilje, rekla je Gabout te dodala da se njima otkriva profinjeno bogatstvo izraza koji svoje polazište, izmedu ostalog, imaju u misaonosti, sjecanju, enigmi, novim idejama, znaku, simbolu. Istaknula je nadalje priliku išcitavanja mnoštva znacenja iz poruka koje se kroz radove nude, a koje doticu i filozofsku i mitsku dimenziju te rukopise suvremenog likovnog jezika, neomodernizma i nove slike koji su prožeti asocijacijama, emocijama, visokom osjetilnošcu.
- Šest individualnih interpretacija stvarnosti pojedinacno izlaze iz vizije, iz materije, prenose osjecaje, ekspresiju geste, veli Gabout i u izloženim radovima srece konceptualnost, transgresiju, suptilnost, simboliku, snove, sugestivnost, eksploziju boja, percepciju koja oduzima i dodaje prostoru.
Osvrnula se i na koncept likovnih simpozija zakljucivši da takav oblik manifestacija omogucuje direktan interaktivan odnos umjetnika, njihovu komunikaciju, koncentraciju energije, neponovljiva iskustva kojima pronalaze putove za nove kreacije cijim smo nastancima i sami svjedocima.Na vrijednom daru Medulinu, zbirci radova s ovogodišnjeg sedmodnevnog simpozija te inicijatorici i voditeljici Aleksandri Rotar zahvalio se i Aldo Dobrovac, direktor Turisticke zajednice Opcine Medulin.