Serie A: Luca Toni srušio Milan

Na otvaranju talijanskog nogometnog prvenstva novi prvoligaš Verona je pred 39.000 gledatelja priredio iznenađenje pobijedivši Milan 2:1.

Junak utakmice bio je bivši talijanski reprezentativac Luca Toni koji je zabio oba gola za domaći sastav. Milan je poveo u 15. minuti golom Andrea Polija, no Toni je 15 minuta kasnije udarcem glavom izjednačio. Bivši napadač Bayerna, Fiorentine, Juventusa, Rome i niza drugih klubova u 53. minuti je postigao i svoj drugi gol, ponovo glavom za veliko slavlje domaćina.

Milan na otvaranju prvenstva nije mogao računati na čak deset igrača, a među igračima koji nisu bili na raspolaganju treneru Massimilianu Allegriju su bili i Kevin-Prince Boateng, Nigel De Jong, Sulley Muntari te Giampaolo Pazzini.

Pazzini će zbog ozljede koljena izbivati još najmanje dva mjeseca, dok su Boateng i De Jong "zaradili" ozljede u utorak u prvom susretu 4. pretkola Lige prvaka protiv PSV-a u Eindhovenu. Muntari, pak, odrađuje suspenziju s kraja prošle sezone. (Hina)