Sedam istarskih medalja

Pravu žetvu medalja ostvarili su hrvatski taekwondo reprezentativci na seniorskom, juniorskom i veteranskom ITF Europskom prvenstvu održanom u slovenskom Zrecu osvojivši ukupno 23 odlicje od kojih pet zlatnih, osam srebrnih i deset broncanih. Vec po tradiciji znacajnu ulogu u sastavu naše najbolje selekcije imali su i clanovi istarskih taekwondo klubova koji su osvojili sedam kolajna. U seniorskom dobnom uzrastu pojedinacno su od Istranki europske viceprvakinje postale Porecanka Mateja Pancelat (do 63 kg) i Puljanka Sabina Cerovac (+ 75 kg), dok je broncanu kolajnu osvojila Puljanka Elena Zinaic (do 57 kg). U juniorskim pojedinacnim natjecanjima sve istarske medalje pripale su Puljanima od kojih dvije, zlato u borbama (do 63 kg) i bronca u formama za crne pojaseve III dan Ervinu Karamanu. Pored Karamana juniorski prvak Europe u borbama postao je i Teo Mikelic (+ 75 kg), a viceprvakinja Andrea Jurman (do 64 kg). Ekipno seniori su osvojili broncu u borbama, juniori srebro u borbama i broncu u specijalnim tehnikama, a juniorke broncu u specijalnim tehnikama. U konkurenciji 27 zemalja Hrvatske je prema vrijednosti osvojenih medalja ukupno zauzela šesto mjesto, dok je najbolja Rusija. U seniorskoj konkurenciji Hrvatska je deveta, a najbolja je takoder Rusija, dok je u juniorskoj konkurenciji Hrvatska odlicna cetvrta dok je najbolja Ukrajina.