Sebastian Vettel nedodirljiv u Valenciji

Nijemac Sebastian Vettel za volanom Red Bull-Renaulta slavio je na Velikoj nagradi Europe u Formuli 1, osmoj utrci sezone voženoj na stazi u Valenciji.

Aktualni svjetski prvak koji ce 3. srpnja napuniti 24 godine, bio je nedodirljiv za ostatak konkurencije i, osim kad je privremeno prepustio lidersku poziciju prilikom odlazaka u boksove, vecinu utrke proveo na celu kolone te uvjerljivo stigao do šeste pobjede sezone, 16. u svojoj karijeri.

Vettel je tako svoj ovogodišnji ucinak podigao na 186 bodova od mogucih 200, 70 manje od zbroja s kojim je lani osvojio naslov svjetskog prvaka. Uz šest ovosezonskih trijumfa ima i dva druga mjesta, u Kini i Kanadi, cime je stekao prednost od 77 bodova pred najbližim pratiteljima, momcadskim kolegom Markom Webberom i Jensonom Buttonom u McLaren-Mercedesu.

I u konkurenciji konstruktora Red Bull-Renault uvjerljivo drži vodecu poziciju, s 89 bodova na svom kontu više od McLaren-Mercedesa. (I. CEROVAC)