Schladming: Rolland zlatna u spustu

Francuskinja Marion Rolland osvojila je zlatnu medalju u spustu na svjetskom prvenstvu u Schladmingu nakon što je u nedjelju bila najbrža s vremenom 1:50.00, ispred Talijanke Nadie Fanchini i Njemice Marie Hoefl-Riesch.

Zaostatak Talijanke za Rolland iznosio je 16 stotinki, a Njemice 70.

Jedina hrvatska predstavnica na današnjoj utrci Andrea Komšić, koja je startala kao 40., zauzela je 36. mjesto sa zaostatkom od 9,53 stotinke (1:59.53).

Ovo je treća medalja za Francusku na svjetskom prvenstvu u Schladmingu nakon srebra Gauthiera de Tessieresa u super-G-ju i bronce Davida Poissona u spustu.

Tridesetogodišnja Rolland je ove godine u Svjetskom kupu samo jednom bila na pobjedničkom postolju i to baš u Schladmingu, i to kao druga u spustu i kao treća u super-G-ju.

Trenutačno vodeća u ukupnom poretku skijašica Slovenka Tina Maze natjecanje je završila kao sedma sa zaostatkom od 1,21 sekunde za pobjednicom i nakon tri utrke ovo je prva u kojoj nije osvojila medalju. (Hina/AFP)