Schladming: Kostelić 25., još jedno zlato za Ligetyja

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je u petak 25. mjesto u veleslalomu na svjetskom prvenstvu u Schladmingu s vremenom 2:34.72 i zaostatkom od 5,8 sekundi za pobjednikom Amerikancem Tedom Ligetyjem, kojem je ovo treća zlatna medalja na ovom prvenstvu.

Drugo mjesto i srebrna medalja pripali su Austrijancu Marcelu Hirscheru, koji je s vremenom 2:29.73 zaostao 81 stotinku, dok je treće mjesto zauzeo Talijan Manfred Moelgg (2:30.67).

Naš drugi predstavnik u veleslalomu 19-godišnji Filip Zubčić, koji je ipak ostvario plasman u drugu vožnju nakon naknadne diskvalifikacije Nijemca Stefana Luitza, zauzeo je 28. mjesto s vremenom 2.36.42 i zaostatkom od 7,5 sekundi za Amerikancem.

Ovo je treća medalja za Ligetyja na ovom prvenstvu nakon zlata u super G-ju i u superkombinaciji i on je jedini Amerikanac kojem je uspjelo na jednom prvenstvu uspio osvojiti tri zlatne medalje.(Hina)