Rukometašice Umaga svladale Rudar i osvojile Kup Istre

Sudionice finalne utakmice

Finalna utakmica Kupa Istre za rukometašice. Dvorana SŠ Mate Blažine. Gledatelja 100. Suci: Mirsad Jukan i Ljubomir Stojanović (oba Pula).

RUDAR: Ni. Zahtila, E. Zenković 4, Peršić, Smolica, K. Zenković, Kogej 1, Kelentrić 8, Na. Zahtila 10 (3), V. Belušić, Vrkić, D. Belušić, Jelčić 1, Jusić 1, Lepinjica 6, Zupičić, Kudić.

UMAG: Renić, Mataija 5 (1), Vidović 7, Jajčević 8 (2), Čančar, Nushi 1, Špoljarić 3, Kovač, Pavić, Vojić 2, Gašić 2, A. Imamović 6 (2), Bunić, Popović.

Sedmerci: Rudar 3 (3), Umag 5 (5). Isključenja: Rudar 2, Umag 4 minute.

Nakon finala Kupa Istre za rukometašice, može se reći da obje ekipe imaju razloga za zadovoljstvo. Umažanke jer su očekivano stigle do naslova i prilike da i treću godinu zaredom zaigraju u europskom kup natjecanju, a Labinjanke zbog igre koja je u svim dijelovima bila visoko iznad drugoligaškog nivoa.

U prvom dijelu igralo se "bez obrana", odnosno slabašnim intenzitetom u tom segmentu, pa su gledatelji u prvih 30 minuta vidjeli čak 39 pogodaka u obje mreže.

U nastavku "labudice" "pokazuju zube", pa u 38. minuti, nakon dva uzastopna pogotka Zahtile, stižu na gol zaostatka (22:23). No, nakon toga Umažanke uspijevaju pobjeći na tri gola razlike i tu prednost nekako očuvati do kraja. Imale su u samoj završnici gošće i najveću prednost od pet golova razlike (29:34), da bi ipak na kraju s dva uzastopna gola domaće stigle na odličnih "minus 3" (31:34)

Kod domaćih najbolje su bile Natali Zahtila s deset postignutih pogodaka te Matea Kelentrić s dva manje, dok je gošće predvodila, u Labinu domaća, Ana Jajčević, također s osam pogodaka. (R. FONOVIĆ)