Rukometašice Umaga neriješeno u Splitu

Ana Rajić (Umag) za odlučujući bod

Nastavlja se serija neodlučenih igara splitskih i umaških rukometašica. U dva prvenstvena ispita nitko nije slavio, da bi Umažanke tek u trećem pokušaju na svom parketu uspjele doći do pobjede protiv "labudica". U četvrtom susretu protivnice su iznova podijelile bodove, iako je na kraju mogla slaviti i jedna i druga ekipa.

Naime, na početnu prednost gošći domaće su uzvratile obratom (4:2) poslije osam minuta igre. U šest narednih minuta gošće su bljesnule serijom 4:0  i ponovno si priskrbile "višak" od dva gola pogocima raspoloženih Špoljarić (2), Rajić i Milošević. U samoj su završnici Umažanke još jednom načinile preokret i povele s 11:9 golovima Mataije, Gašić i Špoljarić.

Početak drugog poluvremena je ponovno bio u znaku ekipe trenera Rajića koja je izborila prvu značajniju prednost - 16:12 nakon sedam minuta nastavka. O tome da je utakmica bila puna preokreta, uz prethodne govori i pet narednih minuta domaćih igračica koje rezultat serijom golova (5:1) ponovno preko Šimičić i Džeko vraćaju na početak (17:17) u 42. minuti. Od  tada, pa do pet posljednjih minuta uspijevale su održavati minimalnu prednost, kad su gošće golovima Vidović i Rajić u posljednjoj minuti izborile bod.

Utakmica 6. kola Prve lige rukometašica - za poredak: Split 2010 - Umag 24:24 (11:12). Sportska dvorana na Gripama. Gledatelja 150. Suci: Bulum i Carević (oba  Metković).

SPLIT 2010: Mijoč, Križanac (10+2), T. Lisica 1, Jurić 4, Surijan 2, Matijaš 2, Džeko 5 (2), A. Lisica, Perkušić, Carić, Krolo, Mandarić 2, Gudelj 3, Zelić, Šimičić 4, Čampa 1.

UMAG: Pavić (10+0), Medved, Žuliček 1, S. Imamović, Milošević 4, Rajić 4 (2), Mataija 2, Vidović 7, Martić, Jerković, Špoljarić 5, Maras, Gašić 1, Hercig.

Sedmerci: Split 2010 3 (2), Umag 4 (2). Isključenja: Umag 4 minute. (Z. GAVRAN)