Rukometaši Umaga svladali Dubravu 29:22

Teo Stapar (M. MIJOŠEK)

Da će domaćini imati istinsku provjeru svojih trenutnih mogućnosti potvrdilo se u ispitu s četvrtoplasiranom Dubravom, posebno tijekom prvog poluvremena kad su gosti u nekoliko navrata sustizali vodstvo suparnika. Ipak, na kraju su Umažani zasluženo slavili, jer su bili u većem dijelu susreta nadahnutiji za trijumf nad kvalitetnim rivalom.

Prvim napadom su gosti pokazali svoje nakane, pogotkom Vinkovića s krilne pozicije, a na drugi gol momčad Hrvoja Horvata je čekala sve do 10. minute. U međuvremenu je Ante Gadža u tri navrata pogodio mrežu Badžeka, u čemu mu se pridružio i Pahanić za 4:1 (7'). U samo dvije minute gostima je pošlo za rukom izjednačiti. Sve do nove prednosti od tri pogotka (10:7 - 20') igralo se "gol za gol". Brzopotezno su kao u prethodnom slučaju tri gola "minusa" gosti ponovo nadoknadili.

Pet obrana u nizu je imao u isto toliko minuta Diego Modrušan. "Bombom" Stapara Umažani su stigli do najveće prednosti dotad (14:10).

Trebalo je "plavo-žutima" osam minuta u drugoj dionici za novu prednost od četiri gola (19:15), a u 41. je prvi put i "plus 5". Četiri minute kasnije na semaforu je ispisano 23:17 i pobjednik više nije dolazio u pitanje. (M. GAVRAN)

Utakmica 22. kola: Umag - Dubrava 29:22 (14:12). Dvorana OŠ Marije i Line. Gledatelja 350. Suci: Gubica (Petrijevci) i Milošević (Osijek).

UMAG: Milinković, Modrušan 1 (21+0), Burnić, Ravnić, Gadža 9, Lovrić, Vučko 2, Bošnjak 3, Jerković 2, Stapar 3, Vukotić 1 (1), Pahanić 7 (2), Beliga, Marić, Merhar, Jotić 1.

DUBRAVA: Grahovac (3+0), Badžek (6+0), Henigman (7+0), Kelemen, Vinković 8 (5), Bradić, Škopić, Butorac 3, Prka, Kljajić 3, Vida 2, Pavlović, Dumenčić 2, Ćurić 1, Maričić, Punčec 3.

Sedmerci: Umag 4 (3), Dubrava 5 (5). Isključenja: Umag 6, Dubrava 10 minuta.