Rukometaši Buzeta minimalno svladali Sisciju (32:31)

Ivan Vrkljan zabija pored Tihomira Baltića (S. ŽULIĆ)

Otkad se Buzećani natječu u najjačem razredu hrvatskoga rukometa, sve do večeras nisu znali za pobjedu protiv Siščana, no pogotkom Gudića 13 sekundi prije kraja "skinuli su skalp" lideru prvenstva.

Odmah se od starta utakmice vidjelo da će domaći imati velikih problema u napadu na postavljenu obranu gostiju, što se zahvaljujući trima brzim akcijama i pogocima Vukelića, Gašpara i Vrkljana nije negativno odrazilo na rezultat (6:5 - 9'). Pet minuta kasnije vidjeli smo prekrasan cepelin domaćih s igračem manje, koji je pogodio Vrkljan na dodavanje Vukelića te samo nekoliko trenutaka kasnije izjednačio rezultat na 9:9.

U tom su dijelu gosti vješto iskoristili isključenje Šverka, a nakon što je Bilušić obranio zicer Vukeliću, Nuić odvodi Siščane do prve osjetljivije prednosti (9:12 - 17').

No, domaći tu nisu posustali već je najprije Vrkljan fantastičnim "frkom" prevario gostujućeg vratara da bi nakon toga Ljubotina brzom kontrom ponovno doveo svoju momčad na samo pogodak zaostatka (11:12 - 20').

Ne možemo reći da je obrana Sirotićeve momčadi sinoć bila granitna, ali kad vam vratari zaustave tek jedan udarac u 24 minute, rezultat od 15:16 protiv lidera više je nego dobar.

Ono što vratari obje momčadi nisu radili cijelo prvo poluvrijeme, počeli su činiti početkom nastavka i samo zahvaljujući dvama pogocima Radnića gosti se nisu značajnije odlijepili (19:22 - 34'). Stigli su "crveno-bijeli" nekoliko trenutaka kasnije i do svoje najveće prednosti (19:23), no Radnić i Vrkljan ponovno "pušu za vrat" gostima (21:23 - 37').

Večeras vrlo dobri suci Barle i Vučić podigli su cijelu dvoranu na noge kad su dosudili vrlo dvojben sedmerac za goste, ali da pravda bude zadovoljena, Jović je obranio udarac Nuića. Šverko u 52. minuti prvi put nakon devete minute dovodi Buzećane u vodstvo (29:28).

Nedugo nakon toga Ljubotina je u dva navrata svojoj ekipi osigurao dva pogotka "viška" (31:29). Nakon što je Kobetić svojim jedinim zgoditkom na susretu početkom posljednje minute poravnao rezultat, odgovorio mu je Gudić na suprotnoj strani.

Kobetić je posljednji udarac poslao pored domaćih vrata, pa je veliko slavlje Buzećana moglo početi. (V. BOŽIĆ)

Buzet - Siscia 32:31 (17:18). Sportska dvorana. Gledatelja 350. Suci: Barle i Vučić (oba Zagreb).

BUZET: S. Pobrić, Šverko  3, Prodan, Radnić 6 (1), Gašpar 1, Ljubotina 5, Vukelić 3 (1), N. Pobrić, Jović (9+1), Kozina, Gudić, Pavletić (1+0), Šćulac, Vrkljan 7, Galijot 2.

SISCIA: Palaić, Tomić 3, Jurjević 2, Žarković, Balić 1, Raič 1, Baltić 2, Bumbak (3+2), Nuić 10 (3), Kević  7, Čutura 4, Nikić, Kobetić 1, Prišek, Bilušić (5+0).

Sedmerci: Buzet 4 (2), Siscia 5 (3). Isključenja: Buzet 8, Siscia: 10 minuta.