Rukometaši Buzeta izgubili od Medveščaka NFD 35:32

Bruno Kozina je u svom prvom službenom nastupu bio najraspoloženiji u redovima Buzećana (S. ŽULIĆ)

Utakmica 1. kola Premijer lige rukometaša: Medveščak NFD - Buzet 35:32. Dvorana Sutinska Vrela. Gledatelja 200. Suci: Gladović i Volenik (oba Virovitica).

MEDVEŠČAK NFD: Žderić, Marinčić 2, Gotovac 1, Gadža 1, Puljić, Golić, Tokić 10, Lind, Štenbal 2, Pašalić 6 (2), Marić, Jaguc 5, Rončević (11+1), Pavlović 3, Vuletić, Magdić 5.

BUZET: S. Pobrić, Šverko 2, Prodan 1, Kisiček 1, Šćulac, Gašpar 4, Ljubotina 4, Vukelić 2, N. Pobrić, Jović (6+1), Kozina 7 (1), Gudić 4 (1), Pavletić (4), Sirotić, Vrkljan 4, Galijot 3.

Sedmerci: Medvešćak NFD 3 (2), Buzet 3 (2). Isključenja: Medvešćak NFD 8, Buzet 10 minuta.

U svom prvom ligaškom susretu rukometaši Buzeta poraženi su na gostovanju u Zagrebu, iako im se na kraju susreta pružio tračak nade da stignu barem do boda.

Na krilima raspoloženog Ljubotine koji je zabio dva pogotka u otvaranju susreta gosti su dobro otvorili utakmicu (3:3 - 9'), no nakon toga domaći preuzimaju kontrolu i sredinom prvog dijela stvaraju opipljivu prednost od četiri pogotka (10:6 - 15'). Nakon što su samo dvije minute kasnije domaći imali najveću prednost u prvom poluvremenu (12:6 - 17'), Buzećani serijom 3:0 smanjuju zaostatak na podnošljivih 12:9.

Ponovili su Boglićevi dečki još jednom seriju od 3:0 u 25. minuti koju je zaključio Prodan i pet minuta prije odlaska na odmor smanjuju svoj zaostatak na 15:13. Pogotkom Vukelića u 28. minuti imali su gosti još jednom dva gola minusa (17:15), no do isteka 30. minute primaju tri uzastopna pogotka i na odmor odlaze s osjetnim zaostatkom od pet zgoditaka.

U dva su navrata domaći izjednačili svoju najveću prednost iz prvog dijela, da bi u 40. minuti pogotkom Magdića došli do velikih sedam razlike (26:19). Osam minuta kasnije "ista meta - ista udaljenost", gosti nikako da smanje svoj zaostatak (31:24 - 48'). Tračak nade vratio je Vrkljan sa svoja dva uzastopna pogotka u 51. minuti kad je svoju momčad doveo na četiri pogotka minusa.

Serijom 3:0 koju su kreirali Kozina, Gudić i Ljubotina, tri minute prije kraja Buzećani su stigli do 34:32 i pobrinuli se za neizvjesnu završnicu. Nažalost po goste, do preokreta nije došlo jer je Marinčić minutu prije kraja postigao 35. pogodak za svoju momčadi kojim je osigurao bodove domaćoj ekipi. (Velimir BOŽIĆ)