Rukomet, kvalif. za EP: Slovačka - Hrvatska 21:32

Manuel Štrlek bio je među najistaknutijim 'kaubojima' (arhiva, D. ALEKSIĆ/CROPIX)

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je u Bratislavi i četvrtu pobjedu u kvalifikacijama za EP. Izabranici Slavka Goluže s uvjerljivih su 21:32 pobijedili Slovačku i tako uoči posljednjeg kola skupine 4 imaju bod prednosti pred Mađarskom.

Pobjeda "kauboja" izgrađena je već u prvih šest minuta, kad su sjajnom igrom u obrani te uz efikasne Lackovića i Štrleka u napadu poveli 6:0. Nisu se domaći rukometaši ni snašli, a na semaforu je u 18. minuti svjetlilo 5:15 golom Jose Valčića.

Ovakva prednost omogućila je Goluži da na parket pošalje sve svoje igrače, što su gotovo svi iskoristili da se upišu u listu strijelaca.

Hrvatska u subotu u Umagu s početkom u 18 sati igra posljednji kvalifikacijski susret protiv Latvije i za potvrdu prve pozicije dovoljan nam je samo bod.

Rezultati 5. kola: Slovačka - Hrvatska 21:32, Latvija - Mađarska 25:25. Poredak: Hrvatska 8, Mađarska 7, Latvija 3, Slovačka 2.

Susret 5. kola skupine 4 kvalifikacija za EP u Danskoj: Slovačka - Hrvatska 21:32 (11:21). Hant arena. Gledatelja: 4.000. Suci: Baranowski, Lemanovicz (Poljska).

SLOVAČKA: Antl 2 (2), Cigan, Duriš 1, Holdoš 3, Kopčo 1, Kuharik 1, Kukučka 2, Mazak, Petro 2, Polaković, Putera (7+2), Stochl (1), Stranovsky 6 (2), Šulc, Szucs 2, Urban 1.

HRVATSKA: Losert (11), Pešić (4), Bičanić, Buntić 2, Čupić 3 (1), Duvnjak 2, Gojun 2, Horvat 3 (2), Lacković 3, Musa, Šprem 1, Stepančić 2, Štrlek 7, Valčić 4, Vori 1, Vuković 2.

Sedmerci: Slovačka 4 (4), Hrvatska 5 (3). Isključenja: Slovačka 10, Hrvatska 8 minuta. (R. CAR)