Rukomet: Karlovac – Buzet 30:19

Slab na šutu, Neno Gašpar (Arhiva)

Dvorana Mladost. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Ranko Jeftić (Varaždin).

KARLOVAC: Prezelj (12+0), Glumac (4+1), Karić, Borozan 4, Cindrić 3, Huljina 1, M. Štrucelj, Rački 3, Višnić, Smojver 4, Požega, D. Štrucelj 6 (2), Hadrović 2, Obranović 1 (1), Bačić 2, Batinić 4 (2).

BUZET: Jović (15+0), S. Pobrić (1+0), Pavletić, Šverko, Prodan, Kisiček 2 (1), Ščulac 1, Gašpar 3, Ljubotina 1, Vukelić 3, N. Pobrić 1, Kozina 2, Gudić 2 (1), Sirotić, Fabijančić, Galijot 4.

Sedmerci: Karlovac 5 (5), Buzet 4 (2). Isključenja: Karlovac 8, Buzet 8 minuta.

Uvjerljiv poraz, s čak 11 golova, doživjeli su Buzećani na gostovanju u Karlovcu, kod očito jedne od najkvalitetnijih momčadi temeljnog dijela Premijer lige, te su se tako, nakon startnog poraza u Zagrebu od Medveščaka i sa drugog ovosezonskog gostovanja vratili kući bez ijednog boda.

Svega osam postignutih golova u prvom poluvremenu najbolje svjedoči da strijelci u redovima Buzećana nisu lako pronalazili put lopti u karlovačku mrežu, a i slab postotak šuta Nene Gašpara (3/12), Duška Ljubotine (1/6), Bruna Kozine (2/6) i Ivice Guića (2/7) govori da se gosti, ovom prigodom lišeni pomoći Ivana Vrkljana, nisu adekvatno mogli oduprijeti razigranim domaćinima. Uvjerljivog poraza nije ih uspio spasiti ni solidno raspoloženi vratar Aleks Jović (15 obrana).

Držali su se Buzećani dobro do polovice prvoga poluvremena, točnije 12. minute do kada je rezultat bio u egalu (6:6), a u tom su periodu jedini put vodili (4:3). No u preostalih su 18 minuta do odlaska na odmor uspjeli svega dva puta poentirati, dok su Karlovčani to učinili sedam puta i na odmor otišli sa 13:8. Do polovice drugog poluvremena Buzet se držao na zaostatku od pet-šest golova, a onda ga je Karlovac u završnici potopio te u zadnje dvije minute u dva navrata imao i najviših 12 golova prednosti. (K. KLARIĆ)