Rukomet: Buzet – Medveščak NFD 34:23

Marin Buneta za oproštaj (M. MIJOŠEK)

Susret 10. kola Lige za ostanak: Buzet – Medveščak NFD 34:23 (18:11). Sportska dvorana. Gledatelja: 250. Suci: Bosak, Herceg (oba iz Zagreba).

BUZET: Pobrić (3), Šverko 1, Prodan 1, Moranjkić 1, Prskalo 5, Matanović 9, Vukelić 1, Bašić 2, Jović (9+0), Buneta 10 (1), Jakac 2, Pavletić (4), Prelac, Jerman (4), Šćulac 2

MEDVEŠČAK NFD: Frkanec, Halužan 4(1), Kota 4(1), Antunović 6, Spasić 3, Horvat (4), Lukšić 1, Vladimir (4+1), Rosandić, Buhiniček, Pandža 4

Sedmerci: Buzet 2 (1); Medveščak NFD 2 (2)

Isključenja: Buzet 2 ; Medveščak NFD 12 minuta.

Sve osim početnih desetak minuta susreta, kada je momčad Medveščaka još nekako i držala rezultatski priključak, bilo je debelo na strani Buzećana koji su se očekivanom pobjedom oprostili od svojih navijača. Čvrst i izjednačen rukomet gledali smo u otvaranju utakmice, no domaći je sastav ipak uspio stvoriti tri pogotka prednosti (8:5, 9').

Kako je susret odmicao, tako su se Dunatovi dečki rezultatski odvajali, a najzaslužniji za to bio je raspoloženi Buneta (14:8, 21'). Shvatio je to i strateg gostiju, "zalijepio flastera" na desnom beku "žuto-plavih" što je ubrzo rezultiralo serijom 3:0 (14:11, 23') i smanjenju zaostatka "medvjeda". No, da buzetska momčad ne ovisi samo o jednom pojedincu vidjelo se do kraja poluvremena kad je mreža domaćina ostala netaknuta, dok se ona gostiju zatresla u još četiri navrata (18:11).

Devet minuta u nastavku susreta bilo je dovoljno domaćim dečkima da stignu do dvoznamenkaste prednosti (24:14, 39'), a u tom se periodu istakao brzi i precizni Matanović. Iako su vodili velikom razlikom, angažman buzetskog sastava, poglavito u obrambenim zadacima, nije opadao što je domaćima omogućilo nekoliko laganih golova (30:18, 48'). Posljednjih pet minuta ovog dvoboja odradio je Igor Pavletić, dugogodišnji vratar Buzećana koji se nakon dvadesetak godina duge igračke karijere odlučio oprostiti od aktivnog igranja rukometa te je za svoje četiri obrane dobio veliki aplauz publike. (V. Bo.)

Varaždin - Poreč 36:29

Utakmica 10. kola Lige za prvaka: Varaždin - Poreč 36:29 (22:12). Gradska dvorana Varaždin. Gledatelja: 100. Suci: Matija Gubica i Boris Milošević (oba Osijek).

VARAŽDIN: Grd (14), Težak, Vujović 1, Melnjak 1, Jeftić, Trojko 1, Kontrec 5, Vincek, Sršen 6 (3), Vidaček 2, Čelić 2 (1), Kuduz 5, Balent, Mišković, Herman 3, Marčec 10.

POREČ: Ćosić 1, Perhat, Thoss 4, Gasparini 2, Perić 5, Marko (6), Rađaković 4 (1), Buvinić 3, Topić 3, Galijot 7.

Sedmerci: Varaždin 4 (4), Poreč 1 (1).

Rukometaši Poreča porazom su zaključili nastup u Ligi za prvaka. U utakmici koja je protekla u prijateljskom okružju bez ijednog isključenja, od Porečana su bolji na domaćem parketu bili Varaždinci te na kraju slavili rezultatom 36:29. Takvim ishodom Varaždin je potvrdio treće mjesto iza CO Zagreba i Nexea, dok su Porečani s tri boda iz deset utakmica ostali na začelju Lige za prvaka.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su na pogodak Hermana odgovorili serijom 3:0 te potom održavali prednost do desete minute (4:5), a onda su domaći rukometaši prebacili u višu brzinu i do odmora pobjegli na "plus deset" (22:12). Nastavak je donio opuštanje u varaždinskim redovima koje su iskoristili rukometaši Poreča da se primaknu na četiri gola zaostatka (24:20 - 43'), ali bliže od toga nisu uspjeli stići i Varaždinci su susret mirno priveli kraju te upisali četvrtu pobjedu u isto toliko ovosezonskih dvoboja protiv Porečana. (I. C.)