Rovinjkama prvi prvoligaški bodovi

(M. MIJOŠEK)

Poslije dva uzastopna poraza, konačno su prve prvoligaške bodove zasluženo osvojile odbojkašice Rovinja. Nakon izjednačene igre na samom početku (4:4) igračice Rovinja krenule su odlučno i uz dobar prijem povele 16:10. Razigrane Matošević i Radolović uspjele su set riješiti u korist domaćih. Raspoložene Rovinjke preko Božić i Cvitić te na servisu Ivanović u drugom setu povele su 6:1, no gošće uspijevaju poravnati (7:7, 14:14), ali ponovno Cvitić svojim servisima unosi pomutnju u njhovu igru, pa su domaće osvojile i drugi set. Uz precizne servise Uzelac igračice Zagreba u trećem su setu povele 9:5. Trener Benusi zatražio je time out, nakon kojega Rovinjke poravnavaju na 11:11. Nakon perioda dosta izjednačene igre gošće su povele 16:14 i na kraju smanjile prednost u setovima. U posljednjem setu igračice Rovinja povele su 4:2, diktirale igru i odjurile u prvu prvoligašku pobjedu.

Na zagrijavanju se ozlijedila gostujuća igračica Patricija Bingula koja je kraj susreta dočekala s gipsom na nozi.

Utakmica 3. kola Prve A lige odbojkašica - skupina II: Rovinj - Zagreb 3:1 (25:13, 25:17, 19:25, 25:14). Dvorana Valbruna. Gledatelja 120. Suci: Jurković i Bajrić (oboje Sisak).

ROVINJ: Brujić, Cvitić, Božić, Glavaš, Radolović, Matošević, Ivanović, Vitasović, Ćorić, K. Janko, Bel (L), M. Janko (L).

ZAGREB: Svete (L), Uzelac, Pejić, Pavičić, Milec, Bingula, Pavić, Kojić, Ušić, Bojanjac, Šporčić. (Iv. R.)