Roland Garros: Finale Nadal - Ferrer

U finalu ovogodišnjeg turnira tenisača u Roland Garrosu igrat će dva španjolska tenisača, branitelj naslova Rafael Nadal i David Ferrer.

Sedmerostruki pobjednik Roland Garrosa Nadal u polufinalu je svladao prvog igrača svijeta, Srbina Novaka Đokovića sa 6:4, 3:6, 6:1, 6:7 (3), 9:7 nakon četiri sata i 37 minuta igre, dok je David Ferrer nadigrao domaćeg igrača, Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu sa 6:1, 7:6 (3), 6:2.

Nadal će u nedjelju imati priliku postati prvi igrač u povijesti koji će osvojiti osam puta isti grand slam turnir ukoliko u finalu svlada Ferrera. Nadalu je ovo deveti nastup u Roland Garrosu, te sada ima 58 pobjeda i jedan poraz. Jedini koji ga je uspio svladati i dalje je Šveđanin Robin Soderling kojemu je to uspjelo u osmini finala 2009. godine.

Ferrer se pobjedom protiv Tsonge prvi put u karijeri plasirao u finale nekog grand slam turnira, a do tog je uspjeha stigao bez izgubljenog seta u šest dosadašnjih mečeva. (Hina)