Roland Garros: Ajla Tomljanović u 3. kolu

Hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović plasirala se u 3. kolo grand slam turnira Roland Garros u Parizu pobjedom nad 32. nositeljicom Ruskinjom Jelenom Vesninom 7-6 (6), 6-2.

Tomljanović je u susretu s Vesninom pokazala kvalitetu izbacivši 32. tenisačicu svijeta za sat i 20 minuta igre. Ajla je u prvom setu spasila dvije set-lopte, prvu kod 4-5, a drugu u "tie-breaku" kod 5-6. Nakon dobitka prvog seta naša tenisačica je drugi set započela s 0-2, ali je brzo opet preokrenula i sa šest uzastopnih gemova osigurala pobjedu i 3. kolo.

Tomljanović je u meču bila jako koncentrirana u ključnim trenucima, od dvije "break prilike" iskoristila je obje, dok je od devet šansi za obrat Ruskinje spasila čak osam.

Zagrepčanka je u 1. kolu izbacila bivšu pobjednicu turnira Talijanku Francescu Schiavone, a u 3. kolu je čeka vrlo teška prepreka - ide na bolju iz dvoboja treće nositeljice Poljakinje Agnieszke Radwanske i Čehinje Karoline Pliškove. (Hina)