Rogini i ?uraseku seniorski naslovi

Prema ocekivanjima, biciklisti "Loborike" dominirali su u seniorskim kategorijama posljednjeg dana cestovnog prvenstva Hrvatske koje je održano u Kupineckom Kraljevcu. U konkurenciji elite pobijedio je hrvatski olimpijac Radoslav Rogina, a u uzrastu do 23 godine njegov sugradanin Kristijan ?urasek. Rogina je tako naslijedio momcadskog kolegu Tomislava Danculovica, dok je ?urasek obranio lanjski naslov.

Nakon pocetnog ispitivanja snaga medu 41 vozacem, koliko ih je bilo na startu zajednicke utrke kategorija elite i U-23, prvi je u bijeg krenuo ?urasek u ranoj fazi utrke, a nedugo zatim pridružio mu se Rogina. Varaždinski dvojac je zatim složnom vožnjom otišao do cilja i slavio s 3,34 minute prednosti nad prvim pratiteljima. U izravnom dvoboju vozaca "Loborike" pobjeda je pripala ?uraseku, a u borbi za trece mjesto Emanuel Kišerlovski iz istog kluba nadjacao je brata Roberta koji vozi za Pro tour momcad "Fuji Servetto". U uzrastu do 23 godine srebro i broncu osvojili su vozaci "Puris Kamena" Danijel Bajlo i Juraj Ugrinic.