Rijeka u polufinalu Kupa

Zlatna medalja za skije nastale u suradnji sa Sondom

U posljednjem susretu četvrtfinala hrvatskog nogometnog Kupa branitelj naslova Rijeka je na Rujevici pobijedila Inter 2-1.

Utakmica se trebala igrati u Zaprešiću, no zbog vremenskih uvjeta i stanja travnjaka prebačena je na Rujevicu.

Golove za Rijeku zabili su Jakov Puljić (31) i Mario Gavranović (38), dok je pogodak za Inter postigao Vlatko Blažević (30).

Inter je poveo u 30. minuti golom Vlatka Blaževića kojem je povratnom loptom asistirao Antonio Bosec. Međutim, samo minutu kasnije Rijeka je izjednačila. Jakov Puljić se lijepo okrenuo na rubu kaznenog prostora i sjajno pogodio same rašlje za 1-1.

U 38. minuti domaćin je okrenuo rezultat. Josip Mišić je ubacio iz slobodnog udarca, a Mario Gavranović glavom poentirao za 2-1. Inter je u nastavku nekoliko puta stigao pred kazneni prostor Rijeke, ali bez prave opasnosti. Rijeka je pak blizu gola bila u 59. minuti kada ubačaj Kvržića nisu uspjeli u mrežu pospremiti Gavranović i Kvržić.

Inter je od 89. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Tomislav Mazalović.

Plasman u polufinale Kupa već su izborili Dinamo, Hajduk i Lokomotiva.

Ždrijeb polufinalnih parova je u petak, a utakmice su na rasporedu 28. veljače, dok je finale 23. svibnja.