Rijeka - Rudeš 3-0

Petar Franjić (M. ANGELINI)

U susretu 20. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Rudeš s 3-0 (1-0) i zimu će dočekati kao četvrti na ljestvici.

Aktualni prvaci su očekivano na svom stadionu slavili protiv posljednjeg Rudeša.

Rijeka je povela već u šestoj minuti kada je Maxvell Acosty izašao sam ispred vratara Rudeša i pogodio "malu mrežicu". U nastavku su Riječani nizali prilike, ali su u 43. minuti gosti mogli izjednačiti, no udarac Fazlija zaustavio se na gredi. U 62. minuti Gavranović pogađa vratnicu, ali samo pola minute kasnije Marko Vešović udarcem iskosa sa 16 metara povećava na 2-0. Konačan rezultat postavlja Jakov Puljić u prvoj minuti sudačkoga dodatka.

Vodi Dinamo s 50 bodova ispred Hajduka (38), Osijeka (36) i Rijeke (35), dok je Rudeš zadnji sa 12 bodova.

Pred 3.000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Kulušić iz Šibenika.

Strijelci: 1-0 Acosty (6), 2-0 Vešović (63), 3-0 Puljić (90+1)