Rijeka - Osijek 3:1

Rijeka i Osijek odigrali su poluvrijeme zbog kojeg je vrijedilo pokisnuti sinoć na Kantridi. Tri pogotka i još barem toliko šansi najmanje je što se moglo izdvojiti iz prvih 45 minuta u kojem je Rijeka mogla dobrano natrpati mrežu gostiju koji su ove sezone strahovito neugodan gost. Izgubili su samo jednu utakmicu uz četiri primljena gola. Toliko su trebali inkasirati do odmora na Kantridi, iako nisu loše igrali.

U 87. minuti utakmice Andrea  Mutombo je zaradio slobodan udarac na 18 metara od osječkih vratiju. Danijel Cesarec je namjestio loptu, prebacio "živi zid" i majstorski izvedenim slobodnom udarcem (svojim drugim golom na utakmici!) zaokružio sjajnu predstavu i pobjedu Rijeke vrijednu povratka u vrh hrvatskog nogometa. Bio je to riječki nogometni ples po kiši, nogometna ljepotica, utakmica u rangu one s Hajdukom ili Dinamom, koju je svojim pogocima okrunioo brodski topnik. Trener Elvis Scoria izvukao ga je iz igre u sučevoj nadoknadi vremena i priuštio mu pljesak na otvorenoj sceni. Zaslužio ga je, ali i kompletna riječka momčad.

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 3000. Sudac: Goran Gabrilo (Split) 6. Strijelci: 1:0 Brezovec (13'), 2:0 Cesarec (24'), 2:1 Zubak (29'), 3:1 Cesarec (87'). Žuti kartoni: Kreilach, Weitzer (Rijeka), M. Mišić, Smoje, Lešković, Novaković, Aleksić (Osijek).

RIJEKA: Lisjak, Mierzejewski, Datković, Knežević, Neretljak, Mujanović, Brezovec, Kreilach, Gabrić (od 59. Weitzer), Cesarec (od 90. Marić -), Čulina (od 20. Mutombo).

OSIJEK: Vargić, Lešković, Vrgoč, Smoje, Aleksić, Kurtović, Novaković, Kvržić, M. Mišić (od 78. Bagić -), Miličević (od 88. Zulim -), Zubak (od 70. Lukić -). (I. VOLARIĆ)