Rijeka - Istra 1961 2:0

Regionalni derbi u susretu 15. kola Prve HNL pripao je zasluženo rijeckim nogometašima, cime je trener Gracan startao pobjedom u svoj drugi mandat na klupi "bijelih". S druge strane, Puljani su nakon dobrog prvog poluvremena, pali u nastavku ne uspjevši niti jednom ugroziti Mancea. Gol koji je usmjerio susret prema rijeckoj pobjedi postigao je Hrvoje Štrok pred kraj prvog dijela, a u zadnjoj je minuti pobjedu potvrdio Sandi Križman nakon ubacaja Fernandeza s desne strane.

Ovim su porazom pulski nogometaši prvi dio prvenstva zakljucili sa svega dva osvojena boda u gostima, a trener Šumberac upisao je prvi prvoligaški poraz u svojoj drugoj utakmici koju je vodio s klupe.

Prvenstvena utakmica 15. kola Prve HNL: Rijeka - Istra 1961 2:0 (1:0). Stadion Kantrida. Gledatelja: 1.500. Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb) - 7. Pomocnici: Vukušic i Janoševic (oba Zagreb). Strijelci: 1:0 Štrok (42'), 2:0 Križman (90'). Žuti kartoni: Ljubovic, Gerc (Rijeka), Švrljuga, Traore (Istra 1961).

RIJEKA: Mance, Ljubovic (od 85' Turkalj), Cagalj, Cejvanovic, Budicin, Pamic, Landeka, Štrok (od 65' Kreilach), Ceh, Križman, Gerc (od 58' Fernandez).

ISTRA 1961: Lovric, Deak, Pauletic, Kacic, Švrljuga (od 75' Župan), Tadic (od 58' Grbac), Andelkovic, Traore, Markovic, Šehic, Roce (od 63' Okic).