Rijeka - Cibalia 7-0

(M. ANGELINI)

U susretu 8. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Cibaliju s 7-0 (3-0) i došli na drugo mjesto ljestvice.

Hrvatski prvak Rijeka "demolirala" je na Rujevici Cibaliju s čak 7-0 i potvrdila odličnu formu uoči dvoboja 1. kola Europske lige u četvrtak protiv AEK-a.

Riječani su već u prvih pet minuta postigli dva gola protiv smušene Cibalije - u 2. minuti je nakon kornera dobro reagirao Mario Gavranović, a tri minute kasnije iz gužve je pogodio i Alexandar Gorgon. Austrijanac Gorgon je u 42. minuti zabio i svoj drugi gol, da bi se u 50. minuti u strijelce upisao i Brazilac Heber. U 52. minuti Filip Bradarić je s 25 metara postigao prekrasan gol za 5-0, a u 69. minuti još je atraktivniji bio Josip Mišić koji je "škaricama" natjerao vratara Cibalije da i po šesti puta vadi loptu iz mreže. Konačnih 7-0 postavio je svojim trećim golom Gorgon u sudačkoj nadoknadi.

Rijeka je skočila na drugo mjesto s 18 bodova, jedan manje od Dinama i dva boda više od Hajduka, s tim da Zagrepčani i Splićani imaju po utakmicu manje. Cibalia je ostala šesta s devet bodova.

Pred 4000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Gabrilo iz Splita.

Strijelci: 1-0 Gavranović (2), 2-0 Gorgon (5), 3-0 Gorgon (42), 4-0 Heber (50), 5-0 Bradarić (52), 6-0 Mišić (69), 7-0 Gorgon (90+2)