Reprezentaciju U-23 na Drosini porazila Nizozemska

Andrej Kramarić u dvoboju s Mikeom van der Hornom i Thomasom Brunsom (M. ANGELINI)

Hrvatska nogometna reprezentacija U-23 poražena je na pulskom Drosini od izabrane vrste Nizozemske.

Hrvatska je povela u sedmoj minuti kad je Andrej Kramarić primio loptu u gostujućem kaznenom prostoru, varkom se oslobodio svog čuvara i svladao Zoeta. Prijetili su Duarte (24') i Van La Parra (25'), ali bez promjene rezultata, da bi njihove promašaje u 37. minuti propustio kazniti Kramarić. Nizozemci su izveli slobodni udarac, a u buketu igrača najviši je bio De Jong i glavom poravnao.

Igrala se 61. minuta kad je Bruns gurnuo loptu kroz "srce" hrvatske obrane, a Locadia uletio iz drugog plana i svladao nemoćnog Kalinića. Opet je zadnja linija hrvatske reprezentacije kiksala u 75. minuti kad se nakon ubačaja Jozefzoona s desne strane Pavlović i Paurević nisu mogli dogovoriti tko će izbaciti loptu te su je idealno servirali Trindadeu de Vilheni koji je s desetak metara postigao treći nizozemski gol. Krenuli su tada "kockasti" nešto ofenzivnije, ali sve što su napravili bilo je smanjenje vodstva preko Borasa koji je u 86. minuti odbijanac golmana Bizota efektno pretvorio u konačnih 2:3.

Prijateljska nogometna utakmica U-23 reprezentacija: Hrvatska - Nizozemska 2:3 (1:1). Gradski stadion "Aldo Drosina". Gledatelja: 500. Sudac: Darko Čeferin. Pomoćnici: Kokolj i Praprotnik (svi Slovenija). Strijelci: 1:0 Kramarić (7'), 1:1 De Jong (45'), 1:2 Locadia (61'), 1:3 Trindade de Vilhena (75'), 2:3 Boras (86').

HRVATSKA: Kalinić, Horvat (od 45. Runje), Tičinović, Paurević, Kelić (od 69. Rugašević), Pavlović, Boras, Lešković (od 46. Trebotić), Kramarić, Antolić, Glavica (od 64. Livaja).

NIZOZEMSKA: Zoet (od 46. Bizot), Leerdam, Van Dijk (od 46. Van der Horn), Nuytinck (od 46. Bruns), Van Aanholt, van Haaren (od 46. Bruma), Van La Parra (od 46. Jozefzoon), Duarte, De Jong (od 46. Trindade de Vilhena), Bacuna (od 46. Locadia), Wildschut (od 46. Boëtius). (I. CEROVAC; snimio M. ANGELINI)