Real konačno slavio u Dortmundu

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka aktualni europski prvak Real Madrid je konačno, tek u sedmom međusobnom susretu u Njemačkoj, pobijedio Borussiju u Dortmundu s 3-1, a u trijumfu je asistencijom za treći gol sudjelovao i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić.

Real je poveo preko Garetha Balea u 18. minuti, a Velšanin je u 50. minuti asistirao Cristianu Ronaldu za vodstvo europskog prvaka od 2-0. Borussia se nije predavala i smanjila je golom Pierre-Emerick Aubameyanga u 54. minuti, da bi Ronaldo u 79. minuti zapečatio pobjedu Reala i to na asistenciju Luke Modrića.

"Kraljevski klub" do večerašnjeg ogleda nikada nije pobijedio na Westfalenstadionu. U šest susreta upisao je tri pobjede i tri neodlučena ishoda uz negativnu razliku pogodaka 5-11.Borussija i Real su u skupini igrali i prošle godine i obje utakmice su završile rezultatom 2-2.Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu, dok Mateo Kovačić nije bio u krugu kandidata za nastup zbog ozljede.

U drugom susretu iz skupine H Tottenham je u Nikoziji slavio s glatkih 3-0 uz "hat-trick" Harrya Kanea. Nakon dva kola londonska momčad ima dvije pobjede u ovoj "skupini smrti".

U skupini F Napoli je na stadionu San Paolo s lakoćom pobijedio Feyenoord s 3-1 upisavši i drugu pobjedu.Golove za lidera talijanskog prvenstva zabili su Mertens, Insigne i Callejon, dok su gosti u drugom dijelu promašili kazneni udarac.Marko Rog je u 73. minuti ušao u igru za momčad iz Napulja.

U drugom susretu Manchester City je teže od očekivanoga slavio protiv Šahtara s 2-0. Engleska momčad je tek u 49. minuti probila obranu Ukrajinaca prekrasnim golom de Bruynea, a u 72. minuti je vratar Pjatov je obranio penal Aguerru. U 90. minuti Raheem Sterling je konačno riješio pitanje pobjednika. Bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna nije nastupio za ukrajinski sastav zbog optužbe za doping.

U skupini E Liverpool je gostovao u Moskvi kod Spartaka i odigrao 1-1.Domaći su poveli sjajnim golom Fernanda u 23. minuti, a osam minuta kasnije izjednačio je Coutinho. I Liverpoolu i Spartaku ovo je drugi remi.Dejan Lovren je odigrao cijelu utakmicu i za Redse, kao i Mario Pašalić za ruskog prvaka. U drugom dvoboju Sevilla je na Sanchez Pizjuanu lako pobijedila Maribor s 3-0, a trostruki strijelac je bio Ben Yedder.

U skupini G Porto je iznenadio Monaco u Monte Carlu s čak 3-0. Vincent Abouabacar (31, 69)  je dvaput bio koban za vrata monegaške momčadi, a u 89. minuti je na 3-0 povećao Layun. Monaco je prošlogodišnji polufinalist,a sada nakon dva kola ima samo jedan bod.  Danijel Subašić zbog ozljede nije bio na golu domaćina.

U srijedu su na rasporedu susreti u skupinama od A do D. Derbi večeri igrat će se u Parizu gdje će u susretu 2. kola B snage odmjeriti PSG i Bayern. U drugom susretu iz te skupine sastaju se Anderlecht i Celtic. U skupini A igrat će Basel - Benfica, te CSKA - Manchester United, u skupini C sastaju se Atletico Madrid - Chelsea, te Karabag - Roma, dok skupina D donosi dvoboje Sportinga i Barcelone, te Juventusa i Olympiacosa.