Rakitić i Suarez za slavlje "blaugrane"

Juventus - Barcelona 1:3. Ivan Rakitić je postao deveti hrvatski nogometaš koji je osvojio ovo natjecanje te drugi koji se u završnom dvoboju upisao u strijelce. Njegov pogodak iz četvrte minute četvrti je najbrži gol u povijesti finalnih dvoboja.

Olimpijski stadion. Gledatelja: 74.000. Sudac: Cüneyt Çakir. Pomoćnici: Duran i Ongun (svi Turska). Strijelci: 0:1 Rakitić (4'), 1:1 Morata (55'), 1:2 Suarez (68'). Žuti kartoni: Vidal, Pogba (Juventus), Suarez (Barcelona).

JUVENTUS: Buffon, Lichsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra (od 89. Coman), Marchisio, Pirlo, Pogba, Vidal (od 79. Pereyra), Tevez, Morata (od 85. Llorente).

BARCELONA: Ter Stegen, Alves, Pique, Mascherano, Alba, Rakitić (od 90. Mathieu), Busquets, Iniesta (od 78. Xavi), Messi, Suarez (od 90. Pedro), Neymar.

U 60. finalu najjačeg europskog klupskog nogometnog natjecanja, kojem je po prvi put domaćin bio Berlin, Barcelona je rezultatom 2:1 svladala Juventus. "Blaugrana" je tako u svom osmom finalu stigla do petog naslova europskih prvaka i postala prvi klub u povijesti koji je po drugi put osvojio trostruku krunu, doseg koji je prvi put ostvarila 2009. godine.

Rakitić četvrti najbrži strijelac

Hrvatska je, pak, četvrtu godinu za redom imala predstavnika u finalu, a Ivan Rakitić je postao deveti hrvatski nogometaš koji je osvojio ovo natjecanje te drugi koji se u završnom dvoboju upisao u strijelce, nakon Marija Mandžukića 2013. godine. Usto, njegov jučerašnji pogodak iz četvrte minute četvrti je najbrži gol u povijesti finalnih dvoboja. (I. CEROVAC)