Pulske košarkašice preko Medveščaka u "final four"

Tea Buzov postigla je 20 koševa (arhiva)

Košarkašice Rockwool Pule svladale su Medveščak u četvrtfinalu Kupa Ružice Meglaj Rimac rezultatom 62:51 i tako po prvi put u klupskoj povijesti izborile plasman na "final four".

Premda su se samo četiri igračice upisale u listu strijelaca, Puljanke su razveselile nekolicinu pripadnika navijačke skupine Demoni koji su utjehu nakon remija Istre 1961 odlučili potražiti u Pattinaggiu i nisu pogriješili.

Naučile su poprilično toga rockwoolice iz dva ovosezonska uvjerljiva poraza od Zagrepčanki, u prvom poluvremenu umrtvile igru te potom u nastavku stvorile prednost koju košarkašice Medveščaka, kad im je voda stigla do grla, forsiranjem šutova iza linije 6,75 m nisu uspjele nadoknaditi.

Početak susreta nije dao naslutiti takav scenarij, jer se Medveščak odmah odvojio na 1:7, no tad su Puljanke počele igrati, poravnale na 9:9 i na kraju prve četvrtine zaostajale samo dva koša (10:12). Istim rezultatom, ali u domaću korist, okončana je i druga četvrtina te su ekipe na "veliki odmor" otišle poravnate, uz jako malo postignutih koševa (22:22).

Domaće su košarkašice u prvih 20 minuta imale samo pet ubačaja iz igre i taktika im se uglavnom bazirala na prodorima i iznuđivanjima prekršaja Tee Buzov, koja je do odmora postigla 12 koševa, praktički sve s linije slobodnih bacanja.

Drugi dio otvorila je košem Nina Premasunac, da bi na to Ivana Đukić odgovorila tricom i pokrenula domaću lavinu. U 25. minuti bilo je već 33:28, minutu kasnije 37:30, da bi se novom tricom Đukić rockwoolice odlijepile na plus deset (40:30 – 27'). U posljednjih se deset minuta ušlo rezultatom 45:37, koji su Puljanke ubrzo podigle na 52:39 (33'). Uslijedila je tad mala kriza u domaćim redovima, gošće su napravile seriju 0:8 (52:47 – 36'), no više od toga nisu uspjele i domaće je slavlje moglo započeti.

Utakmica četvrtfinala Kupa Ružice Meglaj Rimac: Rockwool Pula – Medveščak 62:51 (10:12, 12:10, 23:15, 17:14). SC Mirna. Gledatelja: 70. Suci: Terlević (Rijeka), Hadžić (Pula), Đuraki (Pula).

ROCKWOOL PULA: Đukić 14 (1-2), Buzov 20 (16-20), Tukić, Butković, Đikić, Percan, Zubak 17 (1-2), Pickering 11 (3-3), Mišić, Ramljak, Jakelić.

MEDVEŠČAK: Begić 8 (2-6), Perić 3, Džankić 8 (3-4), Tikvić 14 (0-2), Borović, Šeda 2, Todorić 5, Majstorović, Radoš, Premasunac 11 (3-6), Jurjević.

Tri poena: Rockwool Pula 3/11 (Đukić 3), Medveščak 3/24 (Perić 1, Džankić 1, Todorić 1). (I. CEROVAC)