Puljanke svladale Split u derbiju začelja

S novim sponzorom do prve pobjede (N. LAZAREVIĆ)

Utakmica 5. kola A-1 lige košarkašica: Črnja Tours Pula - Split 90:66 (30:21, 25:9, 14:19, 21:17). Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 30. Suci: Žagar (Rijeka), Milin (Rijeka), Lazarević (Pazin).

ČRNJA TOURS PULA: Đukić 11 (2-2), Barukčić, Kajtazi, Čičić 16 (1-2), Molnar 20 (6-6), Mišić 2, B. Trehub 8, Demirović 4 (2-4), Ramljak 24 (8-10), K. Trehub 5 (1-2), Prugovečki.

SPLIT: Stavljenić, Miše 18 (4-8), Boban 3, Turić 2 (2-2), Matić 2, Leskur 2, Barać 10 (2-2), Giljanović 8, Čipčić 5, Pavić 5 (3-4), Jaman 11.
Tri poena: Črnja Tours Pula 3/15 (Čičić 2, Đukić), Split 9/25 (Miše 2, Barać 2, Giljanović 2, Boban, Čipčić, Jaman).

Košarkašice Črnja Tours Pule stigle su do prve pobjede u sezoni. U zaostalom susretu 5. kola A-1 lige, Puljanke su u derbiju začelja odigranom u Pattinaggiu svladale Split rezultatom 90:66. Domaćinu je posao bio olakšan činjenicom da su Splićanke doputovale bez svoje najbolje igračice Maje Puljić, dok je s druge strane trener Ivan Đukić po prvi put u ovoj sezoni imao na raspolaganju mladu Lorenu Molnar. Ovoljetna akvizicija u svom debiju u pulskom dresu postigla je 20 poena i pokazala da će biti pojačanje u pravom smislu te riječi.

Početak susreta teško je dao naslutiti da su se na parketu sučelile dvije ekipe koje još nikog nisu svladale u sezoni. "Sijevalo" je sa svih strana, koja bi se god igračica Splita dokopala lopte odmah bi "potegnula" tricu i pogodila te je nakon tri minute bilo iznenađujućih 8:14. Na drugoj strani terena raspoložena je bila Karmen Čičić čijih je prvih pet pokušaja s distance, od kojih je jedan bio iza linije 6,75 metara, prošlo kroz obruč i na polovici prve četvrtine Puljanke su prvi put povele (18:16). Lošijoj igri u obrani trener Đukić doskočio je brzim vađenjem Katarine Trehub iz startne petorke, koju je zamijenila Molnar i pripomogla Maji Ramljak da puno niže gošće "istjera" iz reketa.

Prva četvrtina okončana je rezultatom 30:21, a potom su u uvodne tri minute druge dionice Puljanke malo "stisnule" u obrani i serijom 9:0 odlijepile se na "plus 18" te do odmora tu prednost povećale na 25 koševa razlike (55:30). Naslućivala se u tim trenucima rezultatska katastrofa gošći, no početkom nastavka domaće su košarkašice nepotrebno počele udvajati na centarskim pozicijama, pomagale Ramljak u trenucima kad njoj pomoć suigračica nije bila potrebna, a s druge strane ostavljale igračice za koje su bile zadužene nečuvane, što su Splićanke iskoristile da se serijom 1:10 malo primaknu (56:40 – 23')

U tim su trenucima gošće opet počele pogađati dalekometne projektile, ono što im u drugoj četvrtini nikako nije polazilo za rukom, no jedna minuta odmora brzo je pribrala Puljanke koje su do kraja treće četvrtine svoju prednost ustalile na 20 koševa razlike (69:49) i potom u zadnjoj dionici nisu dopustile Splićankama da se spuste ispod te "magične" granice. (I. CEROVAC)