Puljanke lako protiv Trogiranki

Lakše možda nego što su i same ocekivale, rukometašice "Arene" stigle su do pobjede nad "Trogirom". Od prvog sudackog zvižduka vidjelo se da je to dvoboj dviju ekipa nejednake kvalitete, što je omogucilo domacoj trenerici Alenki Benazic da vec u ranoj fazi susreta u igru ubaci mlade pulske snage, koje su u kombinaciji s nekoliko iskusnijih suigracica bez ikakvih problema uspjele sacuvati visoko vodstvo i tako potvrditi 18. prvenstvenu pobjedu.

Nakon sedam minuta igre "arenašice" su vec imale pet pogodaka prednosti (6:1) i gostujuci trener bio je primoran pozvati minutu odmora. Nakon predaha rukometašice "Trogira" uspjele su uspostaviti ravnotežu na parketu i do 22. minute pulska prednost nije rasla (15:10). Tad stiže serija 5:0 za udvostrucenje domaceg vodstva (20:10 - 27'), da bi se na odmor otišlo s "plus devet" za Puljanke (21:12).

Nastavak nije donio ništa novog. Ni raspoložena vratarka gošci nije mogla sprijeciti novu seriju od 4:0 kojom su Puljanke otišle na "plus 12", najvecu prednost na susretu (28:16 - 41'), koju su potom bez previše napora održavale sve do konacnih 38:27.

Utakmica 24. kola. Dom sportova "Mate Parlov". Gledatelja: 80. Sutkinje: Mirjana Bekavac (Sinj) i Sanja Gojak (Makarska).

ARENA: Mudronja 3, Gaborovic 2, Miloševic 6 (1), Kiridžic 8, Maras, Jajcevic 8 (1), Benazic 1, Petretic, Gavranic 4, Radic (2), Vukic 1 (1), Nikcevic 5, Kajganic (17).

TROGIR: Stojan (10), Emer 1, Šalov, Juric 1, Stenic, Brcic 11 (1), Covic 14 (4), Jakus, Bilobrk (3), Stricevic, Vlajcevic, Poljicanin.