Puljanke i Puljani bez izgubljene partije

Pula - Lokomotiva 4:0
Nepunih 40 minuta trajao je dvoboj drugog kola Superlige stolnotenisacica, u kojem su prvotimke Pule upisale prvu ovosezonsku pobjedu deklasiravši vinkovacku Lokomotivu s 4:0 bez izgubljenog seta. Buduci da su Vinkovcanke u Pulu doputovale bez prvotimki, odnosno s 13-godišnjom kadetkinjom Enom Botic i 12-godišnjim mladim kadetkinjama Vlatkom Vrdoljak i Marinelom Petanovic u sastavu, iskustvo Puljanki bilo je dovoljno da lakocom nadigraju Lokomotivu.

Štoviše, trener pulske ekipe Bogdan ?ekic nastupa je u ovom dvoboju poštedio najbolju igracicu pulske ekipe Ivanku Bilobrk, dok je umjesto nje prvoligaško iskustvo pocela stjecati kadetska reprezentativka Dorina Srebrnjak. Upravo je Srebrnjak otvorila prvenstveni susret s Lokomotivom. Iako je u prva dva seta morala sustizati prednost Vrdoljak, Srebrnjak je lakocom privela mec kraju. Još manje muke imale su potom Ljiljana Jankovic i Dina Pervan u mecevima protiv Botic, odnosno Petanovic, te su pobjedom u igri parova protiv Vrdoljak i Botic i bez da se odigra i jedna pojedinacna partija u drugoj rotaciji potvrdile dva pobjednicka boda za Pulu.

U trecem kolu Superlige koje ce se igrati za dva tjedna pulske stolnotenisacice gostova ce u Zagrebu kod Tisa.

Pula - Lokomotiva 4:0, rezultati: Srebrnjak - Vrdoljak 3:0 (11:9, 11:9, 11:6), Jankovic - Botic 3:0 (11:9, 11:1, 11:1), Pervan - Petanovic 3:0 (11:2, 11:3, 11:2), Jankovic/Pervan - Vrdoljak/Botic 3:0 (11:4, 11:2, 11:7).

Dugo Selo - Pula 0:4

Ekspresno i ucinkovito odradili su stolnotenisaci Pule i drugo kolo Superlige; na gostovanju kod Dugog Sela slavili su bez izgubljene partije, odnosno sa samo dva izgubljena seta koja je Matej Mamut u prvoj partiji dvoboja prepustio iskusnom Džaferovicu.

Po ishodima preostale tri ocito je da je Dugo Selo u ovom sastavu nedorastao protivnik momcadi Pule koja je na pocetku novog prvenstva upisala dvije priželjkivane pobjede te se sad puna samopouzdanja može pripremati za dvoboj treceg kola sa zadarskim Donatom za 14 dana u Puli.

Naime, tada ce pulskim igracima s druge strane stola stajati dva bivša prvotimca Pule, Puljanin Tomislav Marakovic te Alen Jalžabetic, do ljetos clanovi upravo Dugog Sela koje je u ovako oslabljenom sastavu jedan od najozbiljnijih kandidata za ispadanje iz lige.

Dugo Selo - Pula 0:4, rezultati: Džaferovic - Mamut 2:3 (11:8, 12:10, 4:11, 4:11, 2:11), Prgomet - Pucar 0:3 (11:6, 6:11, 4:11, 4:11), Matešic - Slavic 0:3 (3:11, 5:11, 5:11), Džaferovic/Matešic - Pucar - Slavic 0:3 (9:11, 8:11, 2:11).