Puljanka Jelena Vuković pobijedila u Berlinu

Hrvatska paraolimpijka Jelena Vuković pobijedila je na Otvorenom atletskom prvenstvu Njemačke u bacanju kugle s daljinom od 7,26 metara.

Vuković, koja je na Paraolimpijskim igrama u Atreni 2004. osvojila broncu u bacanju diska, pobijedila je ispred Britanke Claire Hervey sa 6,52 metara, a treća je bila Njemica Anna Kat Nickels s rezultatom 6,21.

U svojoj kategoriji tjelesnih oštećenja Marijan Presrečan je osvojio treće mjesto u bacanju kugle s rezultatom 5,73 metra. Slavio je Meksikanac Monroy Erick Ortiz sa 6,58 metara, a drugi je bio Alžirac Hamza Kais sa 6,17 metara.

U nedjelju će u Berlinu nastupiti paraolimpijac Velimir Šandor u disku kojemu će ovo natjecanje poslužiti kao provjera trenutnih mogućnosti uoči nastupa na 15. POI u Rio de Janeru.

Nakon Berlina Izvršni odbor Hrvatskog paraolimpijskog odbora (HPO) odredit će još dva atletičara za Rijo, a koje je Hrvatskoj odobrio Međunarodni paraolimpijski odbor shodno broju ostvarenih A normi. (Hina)