Puljani ispali iz Kupa "Krešimir Cosic"

Košarkaši "Pule 1981" zakljucili su svoj ovosezonski nastup u Kupu "Krešimir Cosic" nakon što su u Pattinaggiu uvjerljivo poraženi od Šibencana u susretu prvoga kruga.

Šibencani su susret otvorili serijom 7:0, da bi vec u 6. minuti tricom Vrlike, njegovim vec 15. košem u tom trenutku, gosti vodili 25:9, cime je pobjednik prakticki bio odlucen. U pulskim je redovima jedino veteran Leo Krizman uspijevao postizati koševe u serijama i na kraju je bio prvi strijelac susreta s 30 koševa, dok su Šibencani imali kudikamo više raspoloženih strijelaca.

Uz brojne probleme momcad trenera Antuna Tomica ostala je u 14. minuti i bez pomoci Štifanica koji je ozlijedio zglob, zbog cega su Sijamhodžic i Krizman morali na parketu provesti više minuta negoli je bilo planirano.

Nakon loše trece dionice u kojoj su pulski igraci postigli samo osam koševa preko Krizmana i playa Cupaca, i u kojoj su imali velikih problema s organiziranjem napada protiv šibenske obrane, u zadnjoj su dionici iskoristili opuštanje gostiju da dobiju barem jednu cetvrtinu.

Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 50. Suci: Legovic i Sušanj (oba Rijeka).

PULA 1981: Sijamhodžic 6 (2-2), Grašo 9 (5-4), Maurel 2, Bileta, Štifanic, Cupac 7 (4-3), Uroševic 2, Maksimovic 4, Krizman 30 (16-10), Vinko, Škoro, Rakic.

JOLLY JBS: Grubišic 13 (2-2), Jelencic 12 (2-2), Petkovic 8 (2-1), Vlaic, Vrlika 27 (7-7), Vidacak 6, Mrva, Spahija 11 (1-0), Duvancic 6, Sandric 13 (2-1).