PSG 'razbio' Bayern, Mandžukić zabio Olympiacosu

U susretu 2. kola B skupine nogometne Lige prvaka PSG je u Parizu pobijedio Bayern 3-0, Juventus je slavio protiv Olympiacosa 2-0 uz pogodak našeg Marija Mandžukića, dok je Barcelona u Lisabonu porazila Spoting 1-0.

PSG je u derbiju večeri 'razbio' Bayern 3-0 potvrdivši kako će biti jedan od glavnih kandidata za europski tron. Bavarce je uništio sjajni napadački trio Neymar - Cavani - Mbappe. Cavani u 31. i Neymar u 63. minuti su postigli golove, dok je Mbappe upisao dvije asistencije. Među strijelce se upisao i Dani Alves u 2. minuti na Neymarovu asistenciju.

Bayernu je ovo bilo četvrto gostovanje u Parizu i četvrti poraz uz razliku pogodaka 1-9.

PSG nije mogao poželjeti bolje otvaranje utakmice. Domaćin je poveo već u drugoj minuti utakmice. Neymar je prošao tri suparnika po lijevoj strani, krenuo prema sredini i uposlio Alvesa, koji je zabio kroz noge Svena Ulreicha. Nakon primljenog pogotka Bavarci su imali tri lijepe prilike za izjednačenje. U 12. minuti je loše reagirao Thomas Muller, u 19. minuti je Alphonse Areola sjajno zaustavio udarac Javia Martineza, a u 22. minuti slabo je pucao i Robert Lewandowski.

Kazna je stigla u 31. minute nakon brze kontre koju je realizirao Cavani sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika PSG je razriješio u 63. minuti kada se među strijelce upisao i Neymar.

U drugom susretu iz ove skupine Celtic je u Bruxellesu pobijedio Anderlecht 3-0 ostvarivši prvu europsku pobjedu na posljednjih 17 gostovanja.

Celtic je poveo u 38. minuti golom Leigha Griffithsa, a na 2-0 je povisio Serigne Mbodji u 48. minuti skrenuvši loptu u vlastitu mrežu nakon udarca Patricka Robertsa. Priču je zaključio Sinclair golom u 90. minuti. Jozo Šimunović je odigrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi PSG sa šest bodova, Bayern i Celtic imaju po tri boda, a na začelju je Anderlecht bez bodova.

U skupini D pobjede su daleko teže nego što se očekivalo upisali Barcelona i Juventus. Barca je u Lisabonu porazila Sporting 1-0, dok je Juve u Torinu slavio protiv Olympiacosa 2-0.

Jedan od najboljih igrača u pobjedi torinskog sastava bio je Mario Mandžukić koji je sudjelovao u akciji za prvi, a potom i postigao drugi pogodak. Juventus se dugo mučio, a grčku obranu probio je Gonzalo Higuain u 69. minuti nakon akcije u kojoj je sudjelovao i naš igrač. Pobjedu europskog doprvaka potvrdio je upravo Mandžukić u 81. minuti. Dybala je pucao, Engeles počistio loptu s gol crte, ali i pogodio natrčalog Mandžukića.

Mandžukić je odradio cijeli susret, dok je Marko Pjaca još uvijek izvan stroja zbog ozljede. Juventusu je ovo bila 20-ta domaća utakmica u Ligi prvaka bez poraza.

U drugom susretu Barcelona je u Lisabonu pobijedila Sporting 1-0, a presudio je autogol Coatesa u 49. minuti. Luiz Suarez je pucao glavom, a domaći stoper skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret.

Na ljestvici vodi Barcelona sa šest bodova, Juventus i Sporting imaju po tri boda, a Olympiacos je na nuli.

U skupini A Manchester United je upisao nova tri boda pobijedivši u Moskvi CSKA 4-1. Sve je bilo gotovo nakon prvog poluvremena u kojem je United zabio tri gola, a strijelci su bili Romel Lukaku (4, 27) i Anthony Martial (19-11m). U nastavku susreta među strijelce se upisao i Hernik Mhitarjan (57), a poraz domaćina ublažio je Kučajev u 90. minuti.

United je ovom utakmicom još jednom potvrdio kako voli igrati u Moskvi u kojoj nikada nije izgubio, a igrao je osam puta. 'Crveni vragovi' su u Moskvi i osvojili Ligu prvaka 2008.

Basel je u drugom susretu 'razbio' Benficu 5-0. Domaćin je odigrao fantastično prvo poluvrijeme stigavši do prednosti 2-0 golovima Michaela Langa (2) i Dimitrija Oberlina (20). Basel je pobjedu osigurao u 60. minuti golom Rickyja van Wolfswinkela iz kaznenog udarca. U 69. minuti svoj drugi gol je zabio Oberlin, da bi u 77. minuti Riveros zabio za 5-0. Očajnu večer portugalskog velikana zaokružio je Andre Almeida koji je u 63. minuti isključen zbog oštrog prekršaja.

Na ljestvici vodi ManU sa šest bodova, Basel i CSKA imaju po tri boda, dok je Benfica na začelju bez bodova.

U skupini C Chelsea je u Madridu porazio Atletico 2-1, premda je domaćin vodio na poluvremenu. Bio je to prvi Atleticov domaći poraz u LP u posljednjih 11 utakmica, te prvi domaći poraz od Engleza u 12 susreta.

Antoine Griezmann je doveo domaćine do prednosti iz kaznenog udarca u 40. minuti. Izjednačio je Alvaro Morata u 60. minuti, a pobjedu 'Bluesima' donio je Batshuayji u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su mogli do gola i u 11. minuti, no Hazardov udarac sa 18 metara je završio u okviru gola. Šime Vrsaljko nije nastupio za Atletico.

U ranije odigranom susretu iz ove skupine Roma je u Bakuu pobijedila Karabag 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u skupini. Bila je to ujedno i prva pobjeda Rome u Ligi prvaka u posljednjih osam utakmica, te prva gostujuća pobjeda nakon studenog 2010. kada su Rimljani pobijedili Basel 3-2.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Roma je već nakon 15 minuta vodila 2-0 golovima Kostasa Manolasa (7) i Edina Džeke (15). Prvak Azerbajdžana je smanjio u 28. minuti golom Pedra Henriquea. Domaćin je u nastavku pokušao izjednačiti, u 89. minuti Dani Quintana je imao lijepu priliku, ali je pucao pored gola.

Na ljestvici vodi Chelsea sa šest bodova, Roma ima četiri, Atletico Madrid jedan, a na začelju je Karabag bez bodova.

Rezultati susreta 2. kola Lige prvaka igranih u srijedu:

SKUPINA A

BASEL - BENFICA 5-0 (Lang 2, Oberlin 20, 69, von Wolfswinkel 60pen, Riveros 77)

CSKA MOSKVA - MANCHESTER UNITED 1-4 (Kučajev 90/Lukaku 4, 27, Martial 19pen, Mhitarijan 58)