Prvi remi Verudeža

Cetvrta i ujedno posljednja prijateljska utakmica koju su nogometaši Istre 1961 odigrali na devetodnevnim slovenskim pripremama donijela im je i prvi remi.

Na stadionu Športni park Verudeži su odigrali 2:2 protiv domace Hit Gorice, jedne od ponajboljih slovenskih momcadi koja u svojim vitrinama ima cetiri pehara namijenjena prvaku te dva za osvajaca slovenskog kupa, a usto su i jednom trijumfirali u domacem Superkupu.

Trener Ante Miše na teren je u pocetku poslao poprilicno šarenu momcad, u kojoj je svoje prve zeleno-žute minute upisao Igor Žuržinov, posljednja akvizicija Puljana.

Uzbudljivo otvaranje susreta donijelo je vodstvo domacinima vec u sedmoj minuti, a strijelac je bio Etien Velikonja. Rezultat je dvije minute kasnije poravnao Goran Barišic, da bi Verudeže u vodstvo u 65. minuti doveo mladi Dean Stojanovic, koji je popravio nišanske sprave.

Nakon što je u ogledu protiv poljske Jagiellonije pogodio stativu, ovoga puta mu je pošlo za nogom zatresti protivnicku mrežu. Taj je rezultat ostao do minutu pred kraj susreta, kad je Velikonja svojim drugim pogotkom poravnao.

Prijateljska utakmica:
Hit Gorica - Istra 1961 2:2 (1:1). Stadion Športni park. Gledatelja: 150. Sudac: Jug. Pomocnici: Bensa i Rustja (svi Slovenija).

Strijelci:
1:0 Velikonja (7'), 1:1 Barišic (9'), 1:2 Stojanovic (65'), 2:2 Velikonja (89'). Žuti kartoni: Zafirovic, N. Mevlja (Hit Gorica), Barišic, Batelic (Istra 1961).