Prvi ovosezonski poraz Puljanki

Nakon cetiri uzastopne pobjede, stolnotenisacice Pule u subotu su u derbiju 5. kola Prve lige na domacem terenu od Aquaestila doživjele prvi ovosezonski poraz. Trener Puljanki Daniel Rojnic gostujucu ekipu je pokušao iznenaditi rotacijom u postavi, medutim ispostavilo se da Tamara Ramic ipak nije najslabija karika dugoreške ekipe.

Na prvoj ploci je zaigrala Ljiljana Jankovic koja se odmah u prvoj partiji namjerila na Ramic, koja je bila prilicno samouvjerena i, osim vodstva 4:2 pocetkom prvog i drugog seta, pulskoj stolnotenisacici nije dala priliku za pobjedu. U drugoj partiji sastale su se Dina Pervan i Japanka u redovima Aquaestila Mitsuki Yoshida, koja je takoder bez vecih problema apsolvirala partiju za 2:0 vodstvo gošci.

Uoci igre parova ponajbolja igracice Pule Ivanka Bilobrk malo se (na)mucila za 3:1 pobjedu nad Ivanom Malobabic, da bi se potom u tandemu s Jankovic suprotstavila Yoshidi i Ramic u igri parova. Puljanke su u prvom setu serijom od 6:0 spasile zaostatak 5:8 i povele s 1:0. Nakon zaostatka 6:9 u drugom bile su na dobrom putu da repriziraju scenarij iz prvog (8:9), no gošce su to brzopotezno sprijecile.

U naredna dva Bilobrk i Jankovic više nisu imale šanse; u trecem su unatoc zaostatku 0:5 uspjele sakupiti sedam poena, a cetvrti se prelomio nakon 7:7; gošce su s cetiri poena u nizu privele kraju set i partiju.

Dvoboj je okoncan nakon pete partije koju je Ljiljana Jankovic odigrala protiv Yoshide. Kod 2:1 u setovima za Japanku, Jankovic je u cetvrtom nakon 4:8 najprije izjednacila na 8:8, a na 9:9 osvojila i set loptu (10:9) za eventualno izjednacenje. Medutim, Yoshida je najprije izborila fiks, a potom s još dva poena donijela Aquaestilu petu ovosezonsku pobjedu.

Pula - Aquaestil 1:4, rezultati: Jankovic - Ramic 0:3 (7:11, 5:11, 5:11), Pervan - Yoshida 0:3 (8:11, 5:11, 5:11), Bilobrk - Malobabic 3:1 (11:9, 8:11, 11:6, 11:7), Bilobrk, Jankovic - Yoshida, Ramic 1:3 (11:8, 8:11, 7:11, 7:11), Jankovic - Yoshida 1:3 (5:11, 11:6, 5:11, 10:12).