Prva liga rukometašica: Vranjic - Umag 23:22

Andrea Pavić (M. MIJOŠEK)

Nadu u ostanak među najboljima domaće su rukometašice produžile pobjedom protiv Umažanki. Poslije nekoliko rezultatskih obrata na otvorenju utakmice prvu osjetniju prednost imale su Vranjičanke u 11. minuti (5:3). U narednih devet minuta ne uspijevaju zatresti mrežu umaške kapetanice Pavić, dok su njene suigračice ostvarile seriju 5:0 za vodstvo od 8:5.

Takvu rezultatsku razliku gošće su imale nakon 22 minute igre u prvom poluvremenu (12:9). Potom se pet minuta igralo a mreže se nisu tresle, tako da su Umažanke na odmor otišle s prednošću od dva gola.

Preko raspoložene Marije Ljubičić koju su učinkom potpomagale Mijatović i Džeko do sredine druge dionice domaća je ekipa uspjela izjednačiti rezultat (16:16), a u narednom napadu ostvariti prednost poslije dužeg vremena. Sve do 57. minute se igralo "gol za gol", da bi Vranjičanke do nova dva gola "viška" stigle zahvaljujući sigurnoj ruci svoje najbolje igračice Ljubičić. Do kraja su domaće uspjele očuvati minimalnu prednost. (Z. G.)

Utakmica 18. kola: Vranjic - Umag 23:22 (12:14). Dvorana Bilankuša. Gledatelja 350. Suci: Pavić i Torbarina (oba Zadar).

VRANJIC: Andabak (12+0), Zelić, Milovac 1, Boko 2, Marić Banje 1, Kljaković, Ljubičić 9 (5), Đuran, Muslim, Mijatović 4, Čubelić, A. Jerković 3, Gambiroža, Škomrlj, Božić, Džeko 3.

UMAG: Medved (1+0), Žuliček 2, Rajić 4 (2), Matošević 1, Vidović 1, Jajčević 6, S. Jerković, Špoljarić 7, Maras, Gašić 1, Pavić (13+0).

Sedmerci: Vranjic 5 (5), Umag 3 (2). Isključenja: Vranjic 4, Umag 6 minuta.