Prva liga rukometašica: Umažanke rutinski do pobjede

Stopostotan učinak - Azra Imamović (M. MIJOŠEK)

Susret 11. kola Prve lige: Dugo Selo 55 - Umag 24:29 (10:12). Gradska sportska dvorana. Gledatelja 350. Suci: Čambala (Križ) i Šimić (Sesvete).

DUGO SELO 55: Budić (12+0), Presker (2+0), Đurak, Kirin 3, Čamber 1, Bebek, Grebenar, Radovac, Šebalj, Slišković, Pavković 6, Marjančić 6 (4), Galić 5, Lisjak 3.

UMAG: Pavić (8+0), Renić, Rajić 3, Mataija 1, Vidović 7, Jajčević 7, Nushi 2, Špoljarić, Kovač, Vojić, Gašić, A. Imamović 9 (1), Bunić, Popović.

Sedmerci: Dugo Selo 55 4 (4), Umag 1 (1). Isključenja: Dugo Selo 55 10 minuta, Umag 12 minuta.

Ono što su planirale u ovom susretu umaške rukometašice su i ostvarile. Rutinskom su igrom izborile novu, petu prvenstvenu pobjedu i tako prvu zadaću, od triju koje imaju do kraja ove sezone, uspješno riješile.

Domaće igračice povele su 2:0 u drugoj minuti, 3:1 u narednoj i to je bilo sve od njihove rezultatske prednosti u prvom dijelu, odnosno do kraja susreta. Osam minuta nije domaćim igračicama pošlo za rukom zatresti mrežu Andreje Pavić, dok su za to vrijeme njene suigračice postigle pet pogodaka i donijele Umažankama prednost od 6:3 (12'), preko Jelene Vidović (3) i Azre Imamović (2).

Na smanjenje zaostatka (5:6) dugoselskih rukometašica, umaške su još jednom "odgovorile" djelotvorno, novom 5:0 serijom. Tri gola u nizu postigla je Ana Jajčević te Rajić i A. Imamović za uvjerljivo vodstvo 11:5, nakon 26 odigranih minuta.

Međutim, prije kraja prvog poluvremena Pavković je četiri puta nadmudrila umašku obranu za pristojna dva gola "minusa".

Dobro su se držale domaće igračice, uz vrijedne obrane golmanice Budić bile su nadomak izjednačenju u 39. minuti (17:18), ali novim golovima Jajčević i Vidović počelo je "kopnjeti" njihovo vjerovanje u moguću pobjedu.

Uz nekoliko obrana vratarke Pavić te ponovnom (4:1) serijom u samoj završnici utakmice Azra Imamović koja je imala stopostotni učinak, devet golova od devet udaraca, i suigračice su ovo gostujuće iskušenje uspješno okončale. (Z. GAVRAN)