Prva liga rukometašica: Split - Umag 29:25

Ana Rajić pokušala je povući Umažanke i uhvatiti priključak, no obrana je zakazala (M. MIJOŠEK/arhiva)

Kako je splitska ekipa ušla u dvoboj sa suparnicama pokazuje kretanje rezultata. Odmah na početku domaće su izborile vodstvo (3:1), a onda takav odmak održavale (5:3) deset minuta. Ponajviše je za takav rasplet zaslužna Ivona Stilinović, vratarka "labudica".

Golovima Žuliček i Matošević do sredine prvog poluvremena gošće uspijevaju stići do poravnanja (6:6), potom i do preokreta (11:9), no u pet idućih minuta Splićanke su u "plusu" za dva gola, nakon serije 4:0. Do odmora je Daniela Špoljarić s dva gola smanjila zaostatak.

Za bolji rezultat "žuto-plavih" nedostajali su golovi Vidović i Jajčević koje su bile dobro čuvane. Očekivao se učinkovitiji nastavak od gostujuće ekipe, ali u tome ih je dobrim dijelom spriječila odlična Stilinović, koja očito nije zaboravila kako i koje donedavne joj suigračice iz Umaga postižu golove.

Na drugoj strani umaška obrana, pa tako ni golmanice Pavić i Medved nisu pronalazile način kako zaustaviti Surjan, A. Lisicu, Boras i Šimičić, koje su svojoj ekipi priskrbile više no solidno vodstvo (21:16) za desetak minuta nastavka. Potom su Umažanke golovima Ane Rajić "lovile" priključak (24:21), ali sve je završilo na pokušajima.

Splićanke su iznova otišle na "plus 5" (25:20 - 21'). Još su jednom gošće smanjile zaostatak (27:24), no Antea Lisica i Venera Surjan bile su jokerice "labudica" za zlatnu pobjedu. Izostala je uobičajena igra Umažanki u obrani pa otud i mali broj uspješnih intervencija njihovih vratarki.

Utakmica 10. kola: Split 2010 - Umag 29:25 (15:13). Dvorana Gripe. Gledatelja 250. Suci: Bulum i Carević (oba Metković).

SPLIT: Mijoč, Marinović 3, T. Lisica 3, Surjan 5, Cvitanović, A. Lisica 7, Galić, Divić 4, Boras 4 (4), Stilinović (14+0), Krolo, Mandarić, Gudelj, Domić, Štrbac, Šimičić 4.

UMAG: Medved (2+0), Žuliček 5, Rajić 8 (1), Matošević 4 (3), Vidović 2, Jajčević 3, Jerković, Gašić 1, Špoljarić 2, Šito, Pavić (5+1).

Sedmerci: Split 6 (4), Umag 4 (4). Isključenja: Split 4, Umag 10 minuta. (Z. G.)