Prva liga rukometašica: Sesvete - Umag 29:20

Marina Matošević, Umag (M. MIJOŠEK)

Utakmica 8. kola: Sesvete - Umag 29:20 (17:8). Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Čambala (Križ) i M. Šimić (Novoselec).

SESVETE: Pijević (19+0), Miletić 1, Galetić 1, Jakara 4, Pa. Stopić 3, Petrušić, Blažević 5 (1), Pe. Stopić 3, Šebek 1, Jelovečki, Milosavljević 3, Bešen, Franković 4 (1), Bezjak 4, Benić, Duplić.

UMAG: Medved, Žuliček, Hercig, Rajić 3 (1), Matošević 5 (1), Vidović 4, Jajčević 2, Jerković, Gašić 3, Špoljarić 1, S. Imamović, Pavić (10+0).

Sedmerci: Sesvete 4 (2), Umag 3 (2). Isključenja: Sesvete 6, Umag 2 minute.

Ništa od iznenađenja u Sesvetama o kojem su razmišljale "žuto-plave". Slabije otvaranje dvoboja u kojem su Sesvećanke povele s 3:0, a prvi gol gošće su postigle tek u osmoj minuti. Pet su golova "viška" imale domaće rukometašice u 12. minuti (7:2), jednako kao i sredinom prvog poluvremena - 9:4, te uz novi niz od 3:0 vodstvo domaće ekipe je poraslo na "plus 8".

Nemilosrdno su Blažević, Bezjak i Jakara punile umašku mrežu, za nedostižni rezultatski odmak, dok je na umaškoj strani Marina Matošević postigla četiri gola, a sve ostale suigračice zajedno isto toliko za pola sata igre. Poboljšanja u igri gostujućeg sastava nije bilo u nastavku utakmice, što se inače očekivalo. Izostala je reakcija na učinjeno, više nego skromno izdanje iz prvog poluvremena. Sve poslije povratka na parket nakon odmora iznova je bilo u znaku domaćih rukometašica koje su popravile, odnosno nastavile svoju tradiciju uspješnosti u međusobnim ogledima s gošćama. (M. G.)